دسته بندی محصولات

اجازه اختلال در بازار را نمی‌دهیم

اجازه اختلال در بازار را نمی‌دهیم

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

استاندار لرستان از کنترل قیمت مرغ در بازار استان ظرف روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه روند بالا رفتن قیمت مرغ علت‌های گوناگونی دارد، افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده ظرف ۱۰ روز تا دو هفته آینده نرخ آن در بازار به روال عادی خود بازخواهد گشت چراکه این افزایش مقطعی است.

وی با اشاره به اینکه مکانیسم بازار وقتی درست عمل نمی‌کند مشکل کنترل و نوسان قیمت در بازار داریم، گفت: تعزیرات روی بازار و مرغداری‌ها نظارت جدی‌تری داشته باشد.

خادمی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان وظیفه دارد در این ایام هر شب ۱۴۰ تن مرغ را به کشتارگاه‌ها تحویل دهد. همچنین دامپزشکی موظف به نظارت بر تحویل از مرغداری و انتقال به کشتارگاه‌ها است.

استاندار لرستان با بیان اینکه سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز وظیفه تحویل مرغ به واحدهای صنفی و کنترل قیمت در بازار را بر عهده دارد، ادامه داد: از دلایل بالا رفتن قیمت مرغ می‌توان به تولید کم، خروج زیاد از استان و یا افزایش مصرف اشاره کرد که هر کدام راهکار خاص خود را دارند بنابراین مردم اطمینان داشته باشند که تمام توان خود را در این خصوص بکار خواهیم گرفت حتی اگر نیاز باشد به سمت سیاست‌های تنظیم بازار نیز خواهیم رفت.

وی با تاکید بر اینکه قیمت‌ها بر اساس میانگین استان‌ها و البته با دیدگاه کاهشی تنظیم شوند، اضافه کرد: اگر تولید، کمتر از بازار بود سیستم ذخیره وارد کار شود. همچنین باید خروجی مرغ از استان ممنوع شده و آن را کنترل کرد.

تأکید فرماندار خرم‌آباد بر تسریع در بازسازی مناطق سیل‌زده
خواندن

خادمی با اشاره به اینکه دولت از هیچ‌گونه حمایت تولیدکنندگان کوتاهی نمی‌کند، بیان کرد: اجازه نخواهیم داد که فرد و یا یک واحد تولیدکننده در بازار اختلال ایجاد کند.

انتهای پیامدرباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.