دسته بندی محصولات

اربعین ایلام را به دنیا شناساند

اربعین ایلام را به دنیا شناساند

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: قرارگاه بررسی اربعین ۹۸ در این استان تشکیل شده است تا مطالبات، مشکلات و نیازهای اربعین در قالب نشست های ماهیانه بررسی و رصد شود و توسعه و تکمیل زیرساخت های اربعین از اهم برنامه های مورد بحث این قرارگاه است.

«قاسم سلیمانی دشتکی»  در همایش تقدیر از موکب داران اربعین ایلام اظهار کرد: اربعین در کنار برکت های متعددی که برای استان ایلام داشت در واقع شناسنامه و معرف واقعی و اصلی ایلام است که استان را به کشور و حتی دنیا شناساند و  به لطف اربعین در سطح ملی و حتی در سطح دنیا معرفی شد.

وی با بیان اینکه مسئولان کشور اهتمام جدی در پیگیری و  رفع مشکلات و معضلات استان ایلام دارند و توسعه زیرساخت های اربعین و دیگر پروژه های استان از اولویت نظام است، تاکید کرد: در حال رایزنی و پیگیری راه اندازی مرز و بازارچه تجاری چیلات و بازارچه چنگوله برای سال آینده هستیم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز گفت: اربعین هرسال پرشورتر از سال های گذشته برگزار می شود و امسال اربعین نیز حضور گسترده مردم تجلی بخش عظمت حماسه اربعین بود.

حجت الاسلام محمد فتاحی یادآور شد: مکتب عاشورا و اربعین با حضور خودجوش همراه با شور و شعور مردم هرگز خاموش نمی شود و با وجود تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مذاهب مختلف جهان اسلام اما اربعین حلقه وصل و اتحاد مسلمانان و آزادی خواهان جهان است.

وی افزود: مردم استان ایلام و به ویژه شهروندان مهرانی اربعین امسال را به مانند سال های گذشته سربلند و مفتخر بیرون آمدند و عظمت مهمان نوازی خود از زائران میلیونی اربعین را به همگان نشان دادند.

حمایت اجتماعی از قشر آسیب‌دیده مهمترین سیاست دولت است
خواندن

در این همایش تعدادی از موکب داران به نمایندگی از سایر همکاران خود به ارائه مشکلات و درخواست های این حوزه پرداختند.

این همایش با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و مسئولان موکب های استان ایلام برگزار شد.

سلیمانی دشتکی امروز صبح نیز در دیدار با ریییس سازمان تبلیغات اسلامی،  ایلام را یک استان شاخص خواند و افزود: استان ایلام با وجود یرخورداری از این ظرفیت های بزرگ اما دارای مشکلاتی است که باید مرتفع شود یا کاهش یابد و البته با همت و تلاش دولت های قبلی و دولت فعلی کارهای زیادی انجام شده است و این روند با شتاب بیشتری در حال انجام است.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: یکی از شاخصه های اصلی استان ایلام وجود اتحاد، انسجام و همکاری نزدیک بین مسئولان ارشد استان، مدیران دستگاه های اجرایی، بزرگان سران و طوایف و عامه مردم است که باعث رشد و بالندگی استان ایلام شده و در استان نمود پیدا کرده است.

وی تاکید: در کنار کارهای عمرانی برنامه ها و اقدامات فرهنگی از اهمیت خاصی برخودار است و پیگیری جدی تکمیل باغ موزه دفاع مقدس، برج هنر و یادمان های جنگ تحمیلی از جمله قلاویزان از اولویت های استانداری و مسئولان است که نشان از اهمیت اجرا و تکمیل طرح های فرهنگی در استان دارد.

وی اضافه کرد: اربعین امسال با توجه به حجم زیاد تراکم جمعیت زائران، بیشتر از سال های گذشته به مسافران عتبات عالیات خدمات رسانی شد و مردم و مسئولان به ویژه شهروندان مهرانی سنگ تمام گذاشتند.

گیلان ۲۰ کتابخانه عمومی در روستاها دارد
خواندن

سلیمانی دشتکی گفت: باید زیرساخت های اربعین از لحاظ عمرانی و فرهنگی توسعه یابد و نباید برنامه های اربعین فقط موکول به همان ایام نباشد بلکه در طول سال انجام شود و همچنین باید اعتبارات و برنامه های مربوط به استان ایلام در بعد ملی دیده شود.

انتهای پیام

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.