دسته بندی محصولات

برخورد جدی با متخلفان انتخاباتی در دستور کار است

برخورد جدی با متخلفان انتخاباتی در دستور کار است

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

ایسنا/زنجان دادستان عمومی و انقلاب زنجان گفت: برخورد جدی با متخلفان انتخابات، چه به عنوان کاندیدا، متصدی امور انتخابات و یا طرفداران نامزدها، در دستور کار است.

حجت‌الاسلام محسن کرمی شامگاه دیروز در نشست خبری اعضای هیئت اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان زنجان، اظهار کرد: تاکنون شکایت و یا پرونده‌ای در رابطه با تخلف انتخاباتی وجود نداشته ولی رصد رفتارهای انتخاباتی به طور جامع در حال انجام است و اقداماتی که می‌توانست مشکلاتی ایجاد کند، در جمع متولیان امر مطرح و تذکراتی نیز در رابطه با تبلیغات زودهنگام داده شده است.

این مسئول با اشاره به تبلیغات زودهنگام از سوی برخی افراد، ادامه داد: کسی که به قانون احترام نگذارد، نمی‌تواند مدعی قانون‌گذاری باشد و به عبارت دیگر، ناقض قانون نمی‌تواند علم دفاع از قانون بردارد. کسی که چارچوب‌ها را برای تبلیغات زودهنگام بشکند و به تذکرات ارائه ‌شده عمل نکند، نمی‌تواند مدعی حضور در این جایگاه باشد و این تمکین قانونی، باید یکی از ملاک‌های بررسی صلاحیت باشد.

وی افزود: تذکرات مدیران و مسئولان به برخی افراد در این مدت داده شده و منتظر اثرگذاری این تذکرات هستیم که در غیر این‌صورت برخورد سخت‌تر با این افراد در دستور کار قرار می‌گیرد.

کرمی با بیان اینکه آسیب‌شناسی در زمینه‌ تخلفات انتخاباتی انجام شده است، تصریح کرد: قانون کشور، قانون خوبی است و اگر به درستی اجرا شود، برخی از مشکلات حل خواهد شد و وقتی افراد را به قانون توصیه می‌کنیم خود نیز باید در چارچوب قانون رفتار کنیم؛ بنابراین نباید هیچ اغماضی در رابطه با متخلفان انجام شود و این مهم برای متصدیان در امور انتخابات که در سال‌های گذشته شاهد تخلفات آنان بودیم و احکام قابل توجهی نیز صادر شد و چه نامزدهای انتخاباتی، صادق است.

زنجان استان پایلوت در اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد
خواندن

دادستان زنجان با بیان اینکه عهد و عقد اخوتی با کسی نداریم و عهد و میثاق بر اساس قانون و انقلاب است، یادآور شد: نامزدهای انتخاباتی توجه داشته باشند که با متخلف با جدیت و برابر با قانون برخورد خواهد شد و برخورد با متخلفان حتی اگر در تصدی امور اجرایی انتخابات باشند و یا طرفداران نامزدهای انتخابات، انجام می‌شود؛ چراکه این دوره از انتخابات حساس است.

وی خاطرنشان کرد: همان‌طوری‌که دشمن با برنامه‌ریزی جدید به میدان آمد، قطعا برنامه‌ریزی‌های پیچیده‌تری را برای این دوره از انتخابات تدارک دیده که برای دفع آن باید هوشیارتر باشیم و برخورد بدون اغماض با هر طیف، جریان و یا گروهی در این راستا بر عهده ما است.

انتهای پیام

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.