سلام. برای دانلود رایگان تمام فایلها به سرویس VIP به آدرس filesell.irbkala.ir مراجعه نمایید

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا داورزنی معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در نشست خبری گفت: در ابتدا هفته دولت را تبریک می گویم. سال ۹۸ سال بسیار مهمی برای ورزش کشور است، سال قبل از المپیک که رشته های ورزشی با وجود کمبود منابع تلاش می کنند خود را برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ آماده کنند. قیمت تمام شده فعالیت های برون مرزی چند برابر شده حتی در برگزاری مسابقات رسمی، سال ۹۸ فدراسیون ها باید در مدیریت منابع تلاش کنند.

وی افزود: در برخی از رشته ها باید امتیازات جمع شود تا سهمیه به دست آید به همین دلیل اگر ورزشکار در یک رویداد شرکت نکند، امتیاز کم می شود به همین دلیل فدراسیون مجبور است در همه رویدادها حضور داشته باشند. در برخی از رشته ها مسابقات جهانی داریم که سهمیه توزیع می شود و در برخی رشته ها نیز در قاره ای سهمیه به کشورها داده می شود. مثلا والیبال در رویداد بین المللی شرکت داشت و شانس دیگری هم در مسابقات قاره ای دارد. 

*باید در فدراسیون المپیکی ثبات برقرار شود

معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش با اشاره به برگزاری انتخابات فدراسیون ها، عنوان کرد: برخی از رشته ها دوره ۴ ساله به پایان می رسد و باید سرپرست بگذاریم. برای رشته های المپیکی به ویژه لازم است ثبات را برقرار کنیم. در دوومیدانی دوره ۴ ساله ریاست شهریور به پایان می رسد و تا پایان شهریور سرپرست معرفی می کنیم. در والیبال هم ثبت نام شروع می شود و فرآیند بررسی صلاحیت را خواهیم داشت.

*برای واگذاری سرخابی‌ها به مجلس نامه زده‌ایم

وی درباره واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی، عنوان کرد: سازمان خصوصی سازی فرآیند واگذاری را شروع کرده، اطلاعات لازم را از وزارت و باشگاه ها گرفته اما در این بین نمایندگان مجلس بحثی را مطرح کردند که با آنچه قبلا صحبت شده بود، متفاوت بود. دوستان در بورس، وزارت جلسه داشتند با توجه به نوع واگذاری در فرابورس و واگذاری در ۲ بلوک مشکلاتی ایجاد می شود. چند جلسه در مجلس صورت گرفت تا هر دو باشگاه واگذار شود.

موضع‌گیری شجاعانه پدر ایشان جناب سید حسن نصرالله جلوی زیاده‌ خواهی صهیونیست ها را گرفت-بازارچه کالای ایرانی
خواندن

داورزنی در ادامه با اشاره به اینکه امکان کمک به باشگاه های سرخابی نیست، خاطرنشان کرد: اصرار وزارت این است دو باشگاه واگذار شوند. وظیفه دولت باشگاه داری نیست و اصرار وزارت واگذاری است. نامه ای از سوی وزارت ورزش و اقتصاد دارایی به ریاست مجلس فرستادیم. باید در مصوبه مجلس اصلاحاتی صورت بگیرد تا از طریق مزایده یا مذاکره کار دو باشگاه انجام شود. معاونت حقوقی به دنبال این است این پیشنهاد با همکاری اصل ۴۴ این موضوع به نتیجه برسد.

*وزیر ورزش باید درباره هیات مدیره سرخابی‌ها تصمیم گیری کند

وی در پاسخ به فارس درباره حضور کارمندان وزارت در هیات مدیره سرخابی و بلاتکلیفی دو باشگاه، عنوان کرد: این موضوع به این معنا نیست که کارمندان وزارت نمی توانند عضو هیات مدیره باشند بلکه باید مامور شوند و دوشغله نباشند. تا زمانی که دو باشگاه دولتی هستند این موضوع باید اصلاح شود. وزیر ورزش باید در خصوص هیات مدیره تصمیم گیری کند.

*رشته های المپیکی در اولویت هستند

معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش در ادامه صحبت هایش، با اشاره به تفاهمنامه مالی با فدراسیون اظهار داشت: از امروز با فدراسیون ها جلسه داریم تا تفاهمنامه مالی با آنها امضا شود. تلاش این است تا ۲ هفته آتی این کار انجام شود تا فدراسیون تکلیف خود را بدانند. رشته های المپیکی در اولویت هستند و وزارت حمایت خود را خواهد داشت.

معاون حرفه و قهرمانی وزارت ورزش درباره کمک به فدراسیون ها و مدیریت منابع گفت: ۱۵۰-۶۰ میلیارد به فدراسیون ها کمک شده است. کمک به هیات ها هم کمک به ورزش است که خیلی از استان ها میزبانی مسابقات بین المللی را هم داشته اند. ما حتی به استان ها برای استعدادیابی کمک کردیم. مجموعا تعهد وزارت با توجه به تفاهمنامه است و البته فدراسیون ها فقط به منابع دولتی اکتفا نکنند. فدراسیون هایی هستند که بیش از کمک وزارت خودشان درآمدزا هستند، مثل والیبال. کشتی هم همین طور هم از وزارت اعتبار می گیرد هم از اسپانسرها.

برانکو مقصر اصلی ناکامی الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا
خواندن

*رئیس استعفای سعادتمند را نپذیرفت

داورزنی در پاسخ به این سوال که رئیس هیات مدیره استقلال کیست و چه کسی جایگزین سعادتمند می شود و انتقادات علی پروین درباره اینکه واگذاری شعار است، عنوان کرد: شعار نیست و ما اصرار به واگذاری داریم. آقای سعادتمند بنا به دلایل شخصی استعفا کرد که مورد قبول نشد. اینکه چه تصمیمی گرفته شود به وزیر برمی گردد. موضوع واگذاری نه شعار است نه بحث تبلیغاتی. چون وزارت نباید تیمداری کند اما تلاش است مشکلی در روند اداره ۲ باشگاه پیش نیاید. این دو باشگاه موفق بوده اند و راهی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان شده اند. پرسپولیس هم راهی فینال شده بود. دغدغه هواداران قابل احترام است. 

داورزنی درباره اینکه چرا استقلال هیات مدیره ندارد؟ گفت: رئیس مجمع استعفا را نپذیرفته و دغدغه شما ظرف چند روز آینده حل می شود.

*از قوطی مدیر درنیاوردیم!

وی درباره صحبت های پروین مبنی بر اینکه گفته از قوطی مدیر درآورده اید، تصریح کرد: ما مدیرعامل انتخاب نمی کنیم بلکه هیات مدیره انتخاب می کند که فکر نمی کنم از قوطی درآمده باشند، بلکه صاحب نظر هستند. هیات مدیره هم حساسیت خودش را دارد و وزارت تلاش کرده در این امور دخالت نکند تا به قول دوستان از قوطی مدیر در بیاورد.

*سازمان مالیاتی قول داده روند اجرایی مالیات‌ها متوقف شود

معاون وزیر ورزش درباره اینکه گفته شده باشگاه استقلال و پرسپولیس به خاطر بدهی واگذار نشده اند، یادآور شد: هم فدراسیون هم باشگاهها موظف هستند مالیات حقوق را پرداخت کنند اما فعالیت های فرهنگی معاف از مالیات است. باشگاه ها موظف به پرداخت مالیات حقوق و تکلیفی هستند اما جرایم در باشگاه ها به خاطر عملکرد بوده است. باشگاههای ما هم سودآور نبوده اند. تلاش این است از طریق ظرفیت های قانونی مشکل را حل کنیم.

۶۷۱ برنامه عملیاتی در ۳۰ مرکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود
خواندن

داورزنی درباره بدهی مالیاتی فدراسیون های ورزشی، خاطرنشان کرد: سازمان مالیاتی قول داده روند اجرایی متوقف شود تا بدهی مالیاتی را حل کنیم. وزیر محترم اقتصاد هم کمک کرده تا این مسئله فدراسیون ها حل شود.

*برای کسب سهمیه نگاه مبتنی بر واقعیت داریم

وی درباره تعداد سهمیه های پیش بینی شده، گفت: نگاه ستاد بازیها و فدراسیون ها مبتنی بر واقعیت است. با وجود همه محدودیت ها طبیعی است سعی می کنیم خللی به کسب سهمیه ها وارد نشود. تلاش این است نسبت به دوره قبل بیشتر سهمیه بگیریم. تعدادی از رشته ها هنوز برای کسب سهمیه زمان دارند. در ستاد مصوب شد از تیرماه امسال تا تیرماه سال بعد حقوق پرداخت شود.

ادامه دارد…

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا