دسته بندی محصولات

تدارک داعش برای هدف قرار دادن بزرگ‌ترین میدان نفتی لیبی

تدارک داعش برای هدف قرار دادن بزرگ‌ترین میدان نفتی لیبی

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

به گزارش راهبرد معاصر ، «حامد الخیالی» شهردار سبها گفت که گروه تروریستی داعش برای حمله به برخی مناطق و شهرهای واقع در جنوب لیبی آماده می‌شود.

الخیالی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک افزود که پیش‌بینی می‌شود داعش هر لحظه به چندین منطقه از جمله شهرهای مرزق و أوباری و دو میدان نفتی الشراره، الفیل و مناطق الفقهاء و برخی روستاهای حومه سبها حمله کند.

وی تصریح کرد که برخی از مزدورانی که پیش از این در سوریه و عراق در حال جنگ بودند به داعش در لیبی پیوسته‌اند و اکنون برخی نقاط جنوب لیبی را در معرض تهدید قرار داده‌اند به خصوص اینکه تجهیز سلاح گردان‌های حاضر در شهر مرزق به اندازه‌ای نیست که بتوانند از این شهر دفاع کنند.

شهردار سبها همچنین تأکید کرد برخی عناصری که در جنوب لیبی مستقر هستند از خروج تعدادی از گردان‌ها و عزیمت آن‌ها به طرابلس سوء استفاده کرده و برای تخریب مناطق نفتی و سلطه بر برخی روستاها به منظور گسترش کشتارها و سرقت اموال مردم تلاش می‌کنند.

 

گروه تروریستی داعش اخیرا قطعه فیلمی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که نشان می‌داد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، در حال بیعت با ابوبکر البغدادی هستند.

انتشار این فیلم در حالی است که اخباری نیز از نفوذ افراد مسلح از ادلب سوریه به لیبی منتشر شده است و حال آنکه نیروهای شرق لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در حال درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی در غرب جهت سیطره بر طرابلس پایتخت این کشور هستند.

پادشاه بحرین ملاقات با نتانیاهو را رد کرد
خواندن

منبع : فارس

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.