دسته بندی محصولات

حقوق عامه در برنامه تحولی مبارزه با فسادقوه قضائیه محقق می‌شود

حقوق عامه در برنامه تحولی مبارزه با فسادقوه قضائیه محقق می‌شود

حقوق عامه در برنامه تحولی مبارزه با فسادقوه قضائیه محقق می‌شود

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

مائده چینی‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، گفت: به دلیل اینکه قوه قضائیه پشتیبان حقوق فرد و جامعه است و مسؤول تحقق بخشیدن عدالت در جامعه بوده، مسؤولیت خطیری دارد .

وی ادامه داد: برنامه جدید رئیس قوه قضائیه در برخورد با فساد رویکرد خوبی است چرا که هدف این مجموعه به حداقل رساندن فساد درون سازمانی و برون سازمانی است.

این استاد دانشگاه گفت: البته مبارزه با فسادهایی که تاکنون اتفاق افتاده و در این برهه زمانی به معنی این نیست که فساد بالاست بلکه حداقل‌های فساد هم قوه قضائیه را در تحقق عدالت با مشکل مواجه می‌کند و به تحقق عدالت آسیب می‌زند. 

چینی‌ساز گفت: کوچک‌ترین فساد به نگرش مردم و حس اعتمادی که به دستگاه قضا دارند آسیب خواهد زد و رویکرد قوه قضائیه در برخورد با فساد از این جهت اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: حقوق عامه از اصل‌های اساسی است و تحقق آن به عنوان یک وظیفه مهم بر دوش قوه قضائیه گذاشته شده و این دستگاه ناگزیر است که فساد را به حداقل برساند تا بتواند این نگرش را در بین مردم ایجاد و اعتمادسازی کند.

مبارزه با فساد و حس اعتماد در مردم قابل لمس است

این استاد دانشگاه افزود: تغییراتی که در حال حاضر اتفاق افتاده و رویکرد قوه قضائیه در برخورد با فساد کاملاً محسوس است و بنده به عنوان یک وکیل این تغییرات را در افکار عمومی و در بین مردم و همچنین در دادگاه می‌بینم که کاملاً این رویکرد با سایر دوره‌های قبل متفاوت شده و زمانی که این دوره‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که در دوره فعلی اعتمادسازی بیشتری اتفاق افتاده است.

مرکز بازپروری پارک پردیسان به حد اشباع رسیده است
خواندن

برخورد با فساد بیرون سازمانی و تعامل دوسویه سازمانها

چینی‌ساز گفت: در برخورد با فساد بیرون سازمانی همان‌گونه که حق و عدالت در شرح وظایف قوه قضائیه است اما نظارت و بررسی سایر دستگاه‌ها می‌تواند میزان فساد را به حداقل‌ترین‌ حد خود برساند و این موضوع به همکاری سایر دستگاه‌ها و ارتباط دو سویه آن میان سازمان‌های اجرایی و قوه قضائیه مرتبط می‌شود. 

وی گفت: چنانچه بتواند قوه قضائیه آموزش‌های لازم و گزینش‌های مناسب را در دستگاه‌های مختلف داشته باشد و این دستگاه‌ها نیز رویکرد همسو با قوه قضائیه را در پیش بگیرند قطعاً رابطه خوبی در برخورد با فساد خواهند داشت و این امر نیاز به تعامل دو طرفه دارد.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.