سلام. برای دانلود رایگان تمام فایلها به سرویس VIP به آدرس filesell.irbkala.ir مراجعه نمایید

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها آرایش مناسبی برای تحریم‌ها نداشتند، گفت: باید بپذیریم که دانشگاه‌ها آرایش متناسبی نداشتند، اما در گذشته ثابت شده است که اگر مسئله‌ای را به دانشگاه عرضه کرده‌ایم، دانشگاه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در نشست رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری که امروز در دانشگاه الزهرا برگزار شد، تاکید کرد: امروز یکی از رسالت‌های دانشگاه این است که جامعه را نسبت به ظالمانه بودن تحریم‌ها، آگاه کند و حقانیت جمهوری اسلامی را درباره اینکه نقشی در وجود و تشدید تحریم‌ها ندارد، به مردم اثبات کند و این گزاره درستی است.

وی در ادامه تصریح کرد: در مواردی شاهد هستیم که مطالبه گفت‌وگو با دشمن را معمولی جلوه داده و نگاه بدبینانه به دشمن را کمرنگ کرده‌ایم.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها یکی از مهمترین کارهای ویژه دانشگاه را حل مسائل کشور عنوان و اظهار کرد: کسی منکر این موضوع نیست که تحریم‌ها یکی از مسائل مهم کشور و یکی از مهمترین کانون‌های تولید مسئله است. حال این سوال مطرح می‌شود که چه تعداد دانشگاه خودشان را متناسب با تحریم‌ها مجهز کرده‌اند؟ اگر یک ناظر و تحلیل‌گر ادوار گذشته را متناسب با تحریم‌ها بررسی کند، قطعاً به این موضوع اذعان خواهد داشت که در حال حاضر یکی از ویژه‌ترین و سخت‌ترین تحریم‌ها برای ایران اعمال می‌شود.

رستمی، آرامش، ثبات، هم فکری و هم گرایی را ناشی از قوت درونی جامعه دانست و ادامه داد: آرایش دانشگاه‌ها چقدر متناسب با مسئله جدید تحریم‌ها تغییر کرده است؟ و یا اینکه در حوزه آموزش، فرهنگ سازی و پژوهشی و دغدغه نسل جوان چقدر با این رویکرد حرکت کرده است؟ باید بپذیریم که دانشگاه‌ها با ام‌المسائل کشور حرکت نکرده و مجهز نشده است؛ اما آیا مقصر دانشگاه است؟ در گذشته ثابت شده است که اگر مسئله‌ای را به دانشگاه عرضه کرده‌ایم، دانشگاه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

تغییر لوگوی گوگل به افتخار کاشف ساز و کار "نوار قلب"
خواندن

حجت‌الاسلام رستمی اضافه کرد: امروز مسئله‌ای تحت عنوان جنگ نداریم و موضوع حمله نظامی دیده نشده است. زیرا کسانی که بیرون از مرزها هستند، بیشتر آسیب می‌بینند تا کسانی که در داخل هستند. این بازدارندگی از کجا حاصل می‌شود؟ این دقیقاً چیزی است که مسئله‌مندان، موضوع امنیت ملی را با دانشگاهیان در میان گذاشته‌اند و دانشگاه به خوبی پای کار آمد. همچنین در حوزه سلامت که امروز حوزه پیش رو و افتخار آفرین در کشور است، دانشگاه‌ها، دولت و مجموعه‌های حاکمیتی کشور توانستند مشکلات این حوزه را حل کنند.

اتاق جنگ تحریم در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی تعریف شود

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان این مطلب که دانشگاه‌ها متناسب با تحریم، آرایشی نداشتند؛ اما آنها مقصر نیستند، اضافه کرد: مجموعه بدنه مدیریتی کشور باید مسئله را به دانشگاه عرضه کند و به دنبال راه حل باشند.

وی افزود: موضوع تحریم‌ها علیرغم اینکه سفره مردم، سلامت، دارو، غذا و آسایش مردم را هدف قرار داده، اما هدف‌گذاری تحریم‌ها متمرکز بر مسائل اجتماعی مانند اعتماد، امید و آرمان است. به اعتراف آمریکا ما در مسئله تحریم‌ها اتاق جنگ تحریم داریم که این اتاق باید در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز تعریف شود. یک جبهه هم‌افزا و هماهنگ در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی علیه کشور حرکت می‌کند که دین، باور، ایمان و اعتماد مردم را هدف قرار داده است.

انتهای پیامبرچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا