سلام. برای دانلود رایگان تمام فایلها به سرویس VIP به آدرس filesell.irbkala.ir مراجعه نمایید

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه گفت: برای استان‌هایی مانند کرمانشاه که مراکز علمی کاربردی بخش خصوصی آن چندان قوی نیستند، اجرای دستورالعمل غیرفعال شدن مراکز دولتی یک آسیب بود.

به گزارش ایسنا، مزدک رادملکشاهی در نشستی خبری ضمن بیان این مطلب، کارآفرینی را لازمه اشتغال پایدار در هر جامعه ای دانست و اظهارکرد: در این راستا یکی از مهمترین اهداف دانشگاه جامع عملی کاربردی در سطح کشور آموزش مهارت گرایی به جای مدرک گرایی است.

وی تاسیس مراکز نوآوری در دانشگاه های علمی کاربردی را از جمله برنامه های حوزه مهارت گرایی و کارآفرینی در این دانشگاه برشمرد و گفت: در این مراکز برنامه های همچون استارتاپ های کارآفرینی را برگزار می کنیم و اخیرا هم برگزاری استارتاپ کشوری “نخود” را دستور کار قرار داده ایم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه اضافه کرد: کرمانشاه بالاترین آمار کشت نخود کشور را به خود اختصاص داده و نخود تولیدی این استان هم از مرغوبیت بالایی برخوردار است، اما متاسفانه این محصول بصورت خام از استان خارج می شود، بدون آنکه روی آن فرآوری داشته باشیم.

وی یادآورشد: با برگزاری استارتاپ “کاشت، فرآوری و بازاریابی نخود” بدنبال آن هستیم تا ایده هایی که مربوط به ایجاد کسب و کار در بحث نخود است را بررسی و انتخاب و به سرمایه گذاران استان معرفی کنیم.

رادملکشاهی در خصوص زمان برگزاری این رویداد هم عنوان کرد: طبق هماهنگی هایی که با شورای ملی نخود انجام داده ایم، این رویداد احتمالا  همزمان با جشنواره ملی نخوددر کرمانشاه برگزار می شود که زمان آن آذر ماه خواهد بود.  

انتقاد معاون دانشگاه علمی کاربردی از دخالت‌های سیاسی در دانشگاه
خواندن

وی برگزاری پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی، حضور در جشنواره حرکت، جشنواره رویش و … را از دیگر برنامه های پیش روی این دانشگاه درحوزه مهارت آموزی و کارآفرینی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه در ادامه از دستورالعمل شواری عالی اداری کشور مبنی بر غیرفعال شدن مراکز علمی کاربردی دولتی در همه استان ها طی یک سال اخیر یاد کرد و گفت: از آنجایی که از حدود ۲۰ مرکز علمی کاربردی  استان کرمانشاه، ۱۲ مرکز دولتی بودند، مجبور به غیرفعال کردن این مراکز و عدم جذب دانشجو در آنها شدیم.

وی تاکید کرد: از سال گذشته برنامه ریزی هایی را برای واگذاری این مراکز به بخش خصوصی آغاز کردیم و چند درخواست هم برای آنها داشتیم، اما متاسفانه هنوز هیچکدام از اینها به دلیل وجود برخی مشکلات حقوقی به بخش خصوصی واگذار نشده اند.

رادملکشاهی تاکید کرد: باتوجه به اینکه در کرمانشاه مراکز علمی کاربردی خصوصی چندان قوی نیستند، بنابراین اجرای این دستورالعمل برای استانی مانند ما آسیب بود.

وی خاطرنشان کرد: البته حذف این مراکز به معنای حذف رشته های آنها نیست، چراکه رشته هایی که دراین مراکز بودند را به سایر مراکز علمی کاربردی استان منتقل کردیم.

رئیس دانشگاه جامع عملی کاربردی کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به اجرای طرح رتبه بندی مراکز علمی کاربردی در کشور اشاره کرد و گفت: در این طرح مراکز علمی کاربردی کشور در سه سطح یک، دو و سه رتبه بندی شدند که بر این اساس هیچکدام از مراکز استان در سطح درجه یک قرار نگرفتند.

وی بیان کرد: در سطح دو از بین ۵۰۰ مرکز علمی کاربردی کشور ۲۰۰ مرکز در این سطح قرار گرفتند که چهار مرکز آن از استان کرمانشاه بود. البته از بین این ۲۰۰ مرکز هم ۱۰ مرکز به عنوان مراکز برتر انتخاب شدند که مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرمانشاه یکی از این ۱۰ مرکز بود.

تقویت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه علمی کاربردی لرستان
خواندن

رادملکشاهی همچنین از اجرای طرح ساماندهی مدرسان مراکز علمی کاربردی کرمانشاه خبرداد و گفت: در این طرح سطح فعالیت و دانش مدرسان این مراکز مورد ارزیابی قرار گرفت که درنهایت به غیرفعال شدن حدود ۵۶۰ مدرس منجر شد.

وی در ادامه بابیان اینکه این دانشگاه برای مهر امسال حدود هزار نفر دانشجو در استان پذیرش خواهد داشت، عنوان کرد: البته ظرفیت پذیرش ما در کل استان حدود پنج هزار نفر دانشجو است، اما با شرایط فعلی یک پنجم ظرفیت پذیرش می کنیم.

رئیس دانشگاه جامع عملی کاربردی کرمانشاه تصریح کرد: در مقطع کاردانی ۷۲ و در مقطع کارشناسی ۴۸ کد رشته محل برای نیمسال اول ۹۸ داریم.

انتهای پیامثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا