دسته بندی محصولات

دمشق: حق سوریه در بازپس‌گیری جولان با گذشت زمان از بین نمی‌رود

دمشق: حق سوریه در بازپس‌گیری جولان با گذشت زمان از بین نمی‌رود

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ژنو در سخنانی تاکید کرد که حق این کشور در بازگرداندن تمامی مناطق بلندی‌های اشغالی جولان با مرور زمان از بین نخواهد رفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، حسام الدین آلا، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در جریان نشست شورای حقوق بشر بار دیگر ضمن تأکید بر حق حاکمیتی سوریه در خصوص بازپس گیری کامل بلندی‌های اشغالی جولان تا مرزهای سال ۱۹۶۷، قابلیت تصرف را ندارد و با مرور زمان از بین نخواهد رفت.

وی در ادامه با محکوم کردن اقدام غیرقانونی رژیم صهیونیستی در جولان، از بررسی نقض حقوق بشر و قانون بین‌المللی توسط این رژیم در فلسطین و جولان استقبال کرد.

این مقام سوری همچنین بر اهمیت پاسخگو کردن رژیم اشغالگر درباره نقض‌های مداوم آن در فلسطین و بلندی‌های اشغالی جولان تأکید کرد و گفت: تصمیم غیرقانونی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره جولان و تلاش این دولت برای شانه خالی کردن از تعهداتش در قبال قطعنامه ۴۹۷ شورای امنیت سازمان ملل محکوم می‌کنیم.

آلا ادامه داد: فشارهای آمریکا برای حذف بند هفتم منشور سازمان ملل از دستور کار شورای حقوق بشر که به نقض‌های رژیم اشغالگر اسرائیل در اراضی عربی اختصاص داده شده، بیانگر موضع دوگانه فاحش آن است که از رژیم اشغالگر برای تداوم نقض‌های خود حمایت می‌کند.

وی همچنین بر حمایت سوریه از حق ملت فلسطین برای تشکیل یک کشور مستقل به پایتختی قدس شرقی و تضمین حق بازگشت آوارگان تأکید کرد.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل همچنین خواستار خروج رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی لبنان شد.

از نظر پامپئو آزمایش موشکی کره‌شمالی تاثیری در مذاکرات ندارد
خواندن

انتهای پیام

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.