دسته بندی محصولات

دولت ترامپ در پی باج گیری بیشتر از ژاپن و کره جنوبی

دولت ترامپ در پی باج گیری بیشتر از ژاپن و کره جنوبی

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

به گزارش بازارچه کالای ایرانی ، یک مقام دولت آمریکا گفت که واشنگتن در پی افزایش هزینه‌های استقرار نظامیان آمریکایی در ژاپن و کره جنوبی است.

 

به نوشته شماره چهارشنبه روزنامه «آساهی» «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید حین سفر خود به ژاپن مورخ ۲۱ و ۲۲ جولای (سی‌ام و سی و یکم تیر) احتمال افزایش پنج برابری هزینه‌های حضور نظامیان آمریکایی در ژاپن را در مذاکرات با «تارو کونو» وزیر خارجه و «شوتارو یاچی» رئیس دبیر خانه شورای امنیت ملی ژاپن مطرح کرد. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز مدتهاست که گلایه می‌کند ژاپن به اندازه کافی در تامین هزینه‌های دفاع از خود کمک نمی‌کند.

 

این در حالی است که مردم ژاپن بارها نسبت به حضور نظامیان آمریکایی در این کشور معترض شده‌اند به طوری‌که اهالی اوکیناوا چندی قبل با افتتاح یک پایگاه نظامی جدید آمریکا در این جزیره مخالفت کردند. آن‌ها اعتقاد دارند چنین پایگاهی آسیب‌هایی را به محیط زیست وارد می‌کند و مشکلات امنیتی برای اهالی این جزیره به وجود می‌آورد.

 

به نوشته آساهی، بر اساس توافق با «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا، ژاپن طی مدت پنج سال و از سال مالی ۲۰۱۶ تا سال مالی ۲۰۲۰ در مجموع ۹۴۶.۵ میلیارد ین (۸.۷ میلیارد دلار) پرداخت خواهد کرد. انتظار می‌رود که مذاکرات جدید درباره بودجه سال آینده و ۲۰۲۱ آغاز شود.

 

ترامپ چندی قبل گفته بود که اگر توکیو از تامین هزینه‌های استقرار نظامیان این کشور در ژاپن سرباز زند، تمام نیروهای نظامی ایالات متحده را از ژاپن خارج خواهد کرد.

اعتراض هندی‌ها به ماهاتیر محمد با درخواست بایکوت روابط گردشگری و تجاری
خواندن

 

به نوشته این روزنامه، پیشنهاد بولتون نشان می‌دهد که ترامپ همچنان قصد دارد هزینه‌های بیشتری را برای حضور نیروهای آمریکایی در ژاپن از این کشور بگیرد. براساس اظهارات منابع مطلع، بولتون از سئول نیز خواسته هزینه‌های حضور نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور افزایش یابد. در سال ۲۰۱۸، سئول حدود ۸۸.۲ میلیارد ین را برای حضور نظامیان آمریکایی اختصاص داد. این رقم برای سال ۲۰۱۹، به حدود ۹۵.۴ میلیارد ین افزایش یافته است.

 

بولتون حتی خواستار افزایش این رقم برای سال ۲۰۲۰ شده و انتظار می‌رود مذاکرات دشواری بین ایالات متحده و کره جنوبی در این خصوص برگزار شود.

منبع : فارس

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.