دسته بندی محصولات

رئیس جمهوری اوکراین برای دیدار با پوتین اظهار آمادگی کرد

رئیس جمهوری اوکراین برای دیدار با پوتین اظهار آمادگی کرد

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

رئیس جمهوری جدید اوکراین امروز (دوشنبه) برای دیدار با ولادیمیر پوتین در مینسک اظهار آمادگی کرد. گروه مینسک (پایتخت بلاروس) شامل آلمان، انگلیس، آمریکا و فرانسه برای حل بحران اوکراین و روسیه پس از الحاق شبه‌جزیره کریمه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روابط میان روسیه و اوکراین پس از اینکه روسیه شبه جزیره کریمه را در سال ۲۰۱۴ به خود ضمیمه کرد، تیره و تار شده است. از آن زمان روسیه هم‌چنین از جدایی‌طلبان شرق اوکراین در منطقه دونباس حمایت کرده است.

در سال ۲۰۱۵ در شهر مینسک توافق آتش‌بسی میان نیروهای دولتی و شورشیان در شرق اوکراین با حمایت فرانسه و آلمان به امضا رسید اما توفیق چندانی در فرونشاندن درگیری‌ها نداشته است. 

حالا ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری جدید اوکراین گفته: “من می‌خواهم به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه رو کنم. نیاز به صحبت است؟ معلومه که هست. بیایید درباره اینکه کریمه متعلق به کیست و چه کسی نباید در دونباس باشد، گفت‌وگو کنیم.”  

زلنسکی که یک کمدین و بدون تجربه سیاسی بود، در ماه آوریل توانست در انتخابات پیروز شود. وی قبلا اعلام کرده بود که هدفش گفت‌وگو با روسیه برای خاتمه جنگ در شرق، پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا و نیز ناتو است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به پیشنهاد زلنسکی گفته که این پیشنهاد نیاز به بررسی دارد.

انتهای پیام

سیاست آمریکا در قبال ایران، در ریاض و تل‌آویو شکل می‌گیرد
خواندن

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.