دسته بندی محصولات

ضرورت توجه به دوره پودمانی پزشک خانواده و دوره‌های مشابه مکمل تخصص این رشته

ضرورت توجه به دوره پودمانی پزشک خانواده و دوره‌های مشابه مکمل تخصص این رشته

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی با تاکید بر اینکه دوره پودمانی پزشک خانواده و دوره‌های مشابه مکمل تخصص پزشکی خانواده هستند، گفت: باید بین متخصصان و افراد متقاضی دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده فرهنگ‌سازی کرد که دوره‌های کوتاه مدت از قبیل MPH و FPBP جای تخصص پزشکی خانواده را نخواهند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد آسایی اردکانی در ششمین نشست دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده در ارتباط با “مدل پیشنهادی اجرایی دوره آموزشی مجازی پزشکی خانواده FPBP” گفت: از اینکه دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده اعلام فراخوان شده است بسیار خوشحالم چرا که با این فراخوان آرزوی ۸ ساله بنده در حال تبدیل به واقعیت است.

وی در ادامه تصریح کرد: باید بین متخصصین و افراد متقاضی دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده فرهنگ سازی کرد  که دوره های کوتاه مدت از قبیل MPH و FPBP جای تخصص پزشکی خانواده را نخواهند گرفت بلکه این برنامه ها مکمل تخصص پزشکی خانواده هستند.

آسایی تاکید کرد: دو رشته پزشکی خانواده و پزشکی اجتماعی دو حوزه کاملاً متفاوت هستند و ما در پزشکی خانواده به دنبال کسب و جلب رضایت مردم هستیم و پزشک خانواده باید به مهارت هایی مسلح شود که تا حد زیادی نیاز مردم به ویزیت توسط متخصصین را کاهش دهد.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی بیان کرد: پزشک خانواده خوب، نه تنها باید بیماری ها را تشخیص و درمان کند بلکه باید بتواند خدمات بهداشتی- درمانی را به خوبی مدیریت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، در ادامه دکتر احمدی، مشاور رییس این دانشگاه  در امور دانشگاهی افزود: ما برای اجرای این برنامه مخصوصاً در زمینه شیوه و نحوه انجام کار در عرصه، توسط فراگیران و مشوق های انگیزشی (مادی و معنوی) به منظور تسهیل و تسریع اجرای (FPBP) نیازمند مشورت، دیدگاه ها و نظرات معاونین آموزشی و بهداشت هستیم.

"اسکار علم" به نخستین عکس از سیاه چاله رسید
خواندن

همچنین دکتر حیدرزاده، مدیر گروه دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده گفت: با طی یک سیر تاریخی پر پیچ و خم در سال ۹۶ در جلسه ای که تحت عنوان برنامه های میانبر پزشکی خانواده در قاهره مصر برگزار شد به مدل برنامه FPBP منطبق با نیازهای ملی رسیدیم و آن را  طراحی و تدوین کردیم. در پایان جمع بندی موارد مطرح شده انجام گرفت.

انتهای پیامدرباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.