دسته بندی محصولات

طالبان: انتظار داریم چین و روسیه ضامنهای توافق صلح ما با آمریکا باشند

طالبان: انتظار داریم چین و روسیه ضامنهای توافق صلح ما با آمریکا باشند

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

سخنگوی دفتر شبه‌نظامیان طالبان در قطر اظهار کرد، این گروه انتظار دارد روسیه و چین به عنوان ضامن هر گونه توافق صلح با آمریکا ایفای نقش کنند.

به گزارش ایسنا، محمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر طالبان در قطر در مصاحبه‌ای با خبرگزاری “تاس” روسیه در پاسخ به این سوال که آیا گروه طالبان نیاز به ایفای نقش برخی کشورها به معنوان ضامن برای هرگونه توافق این گروه با آمریکا دارد ضمن دادن پاسخ مثبت گفت: بعد از آن که ما فرآیند دستیابی به یک توافق صلح را تکمیل کردیم، در مراسم اعلام رسمی این توافق، طرفهای بین‌المللی به عنوان شاهد همچون چین، روسیه، کشورهای همسایه ما و شاید کشورهای اسلامی و سازمان ملل حضور خواهند داشت. آنها در ضمن حضورشان در آنجا شاهد امضای این توافق صلح خواهند بود. البته روسیه و چین ضامن خواهند بود.

مایکل پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا اخیراً اعلام کرد، واشنگتن برنامه‌ریزی کرده که تا اول سپتامبر آینده با طالبان به توافق صلح برسد. زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در فرآیند آشتی افغانستان بعد از آخرین دور مذاکراتی که با طالبان داشت، گفت، طرفهای این مذاکرات در خصوص هر چهار جنبه یک توافق صلح آتی پیشرفت کسب کرده‌اند.

انتهای پیام

افزایش موارد تجاوز به نظامیان زن در ارتش رژیم صهیونیستی
خواندن

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم.
امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.