دسته بندی محصولات

طالبان: درباره کشته شدن برادر “ملا هیبت‌الله” در کویته تحقیق می‌کنیم

طالبان: درباره کشته شدن برادر “ملا هیبت‌الله” در کویته تحقیق می‌کنیم

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

یک منبع دفتر سیاسی طالبان در قطر، امروز شنبه به بی‌بی‌سی گفت گروه طالبان در مورد چگونگی رویداد کشته شدن برادر “ملا هیبت‌الله” رهبر طالبان تحقیق می‌کند اما روند مذاکرات همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، روز جمعه “حافظ احمدالله” برادر ملا هیبت‌الله، رهبر گروه طالبان در انفجاری در هنگام ادای نماز جمعه در نزدیکی شهر کویته پاکستان همراه با سه تن دیگر کشته شد.

این منبع گروه طالبان گفت این حادثه روند گفت‌وگوهای صلح با آمریکا را متوقف نمی‌کند و دو جانب موارد اختلافی توافق احتمالی صلح را با رهبران‌شان حل و فصل کرده‌اند.

به گفته این منبع توقع می‌رود دور بعدی گفت‌وگو میان نمایندگان این گروه و نمایندگان آمریکا در اوایل هفته آینده برگزار شود؛ منبع افزوده که این دور مذاکرات کوتاه‌تر از دورهای قبلی خواهد بود.

در همین حال امروز دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با مشاوران ارشد خود درباره مذاکرات صلح با طالبان گفتگو کرده است.

ترامپ در حساب توییتری خود نوشته این دیدار به خوبی برگذار شده و “آمریکا امیدوار است در صورت امکان به توافق” برسد.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای نوشته دولت آمریکا در همکاری نزدیک با دولت افغانستان به رسیدن به توافق صلحی جامع متعهد است.

پامپئو گفته است آمریکا از جمله خواستار کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس است تا اطمینان یابد “خاک افغانستان دیگر برای تهدید آمریکا یا متحدانش مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و افغان‌ها در کنار هم برای رسیدن به صلح تلاش خواهند کرد.”

انتهای پیام

چگونه یک کودک‌آزار مشاور ولیعهد ابوظبی شد؟
خواندن

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.