سلام. برای دانلود رایگان تمام فایلها به سرویس VIP به آدرس filesell.irbkala.ir مراجعه نمایید

بازارچه کالای ایرانی:

هک؛ کلمه ای که گاهی با شنیدن آن اعصاب و روان هر فردی را به هم می زند!؟ وقتی با شنیدن هک شدن تمام اطلاعات فردی، اقتصادی، خانوادگی، شخصیتی

Hack, a word that sometimes annoys everybody when they hear it !? When you hear all the personal, economic, family, personal information being hacked

و … مورد هجوم قرار می گیرد چه کاری می توان انجام داد. بهتر است ابتدا بدانید هک به چه معناست و سپس آموزش نشانه های هک شدن و رفع هک را بدانید.

هک چیست؟

به هر عملی که برای ورود غیر قانونی انجام میشود هک میگن , این یه تعریف کلی از هک هست هک صرفا محدود به کامپیوتر یا شبکه نیست و میتونه تو دنیا واقعی هم انجام بشه مثلا شما وقتی که وارد یک خونه میشید اونم بدون اجازه یعنی هک, هک یه واژه کلی هست و فقط مختص شبکه ها و System سیستم ها نیست اما ما کلمه هک رو بیشتر توی حوزه کامپیوتری شنیدیم و این باعث شده که فکر کنیم هک مختص کامپیوتر هست.

 

 

۱۰ نشانه و علائم مهم هک شدن گوشی

 

افزایش قابل توجه استفاده از ترافیک اینترنت

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

بطور مثال نرم افزار «Data Usage» برای اطلاع از میزان داده‌های اینترنت گوشی شـما استفاده میشود، این نرم افزار می تواند موارد نادر یا دانلود‌های طولانی مدت را مورد بررسی قرار داده و بشما کمک کند تا مصارف غیرقابل توجیه داده‌های اینترنت را متوجه شوید و این مسئله یکی از دلایل نصب نرم افزار‌های مراقبتی روی گوشی‌های Cellular phone تلفن همراه محسوب میشود.

خالی شدن سریع باتری گوشی

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

یکی از نشانه‌های واضح نفوذ بـه تلفن همراه شـما خالی شدن بسیار سریع باتری اسـت چرا کـه نرم افزار‌های جاسوسی در پس زمینه گوشی بـه مدت‌های طولانی فعال هستند، این بـه معنای استفاده زیاد از انرژی و خالی شدن باتری اسـت. اگر گوشی شـما با مشکل مداوم فقدان انرژی مواجه اسـت پس احتمالاً در دسترس نفوذ قرار دارید.

افزایش حرارت گوشی

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

افزایش درجه حرارت گوشی حتی زمانی کـه ازآن استفاده نمیکنید احتمالاً حکایت ازآن دارد کـه داده‌های اینترنت شـما فعال بوده و بیش از سرعت معمول در حال مصرف شدن اسـت. اگر کسی متوجه مصرف بیش از حد داده‌های گوشی خود شد احتمالاً در دسترس جاسوسی قرار دارد.

مشاهده نرم افزار‌های جدید بر روی صفحه نمایش

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

برخی کاربرانی کـه در دسترس نفوذ قرار می گیرند نرم افزار‌های جدید و غیرمعمول را در فهرست مدیریت نرم افزار خود مشاهده میکنند، بر این اساس باید همیشه نرم افزار‌های فعال خودرا بررسی کنید. درصورت مشاهده هرگونه عملکرد غیر عادی نرم افزاری کـه باتری زیادی مصرف میکند را پیدا کنید؛ زیرا ممکن اسـت حاوی برنامه‌های مضری باشد.

پخش زنده ویدئو بـه صورت خودکار

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

اگر گوشی تلفن همراه ویدئوی زنده‌ای رابه طور خودکار پخش کرد یکی از راه‌هایی اسـت کـه هکر‌ها برای بازرسی بر فعالیت گوشی و یا شنود استفاده می کنند. در صورتی کـه در چنین وضعیتی گوشی مداوم فعالیت نموده یا باتری آن بـه سرعت خالی شد، کاربر باید داده‌های اینترنت و مقدار مصرف آنرا بررسی نماید.

ضعف عملکرد در گوشی‌های هوشمند

زمانی کـه تاخیر در ارسال و دریافت متون و انجام عملکرد‌های مختلف را در گوشی خود احساس کردید احتمال دارد کـه نشانه‌ای از نفوذ بـه گوشی شـما باشد. شاید اطلاع از این امر کار بسیار مشکلی باشد؛ اما باید اهتمام کافی، لازم و دقیقی نسبت بـه این مسئله داشته باشیم.

برقراری تماس و ارسال پیامک بدون اطلاع کاربر

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

ممکن اسـت در گوشی تلفن همراهی کـه در دسترس نفوذ قرار گرفته اسـت تعدادی تماس برقرار شده و پیامک ارسال شده مشاهده کنید کـه توسط شـما انجام نشده اسـت. دراین حالت باید شدیداً نسبت بـه این مسئله مراقبت نمایید چرا کـه برخی عدد‌هایی کـه با آن تماس برقرار می شود می تواند شـما رابه سمت فردی کـه گوشی شـما را هک نموده راهنمایی کند.

۸ غذای جدید و خوشمزه با مرغ
خواندن

باز شدن پنجره‌های ناخواسته و اذیت دهنده

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

باز شدن پنجره‌های اذیت دهنده و صفحات عجیبی کـه مانع کار کردن شـما با گوشی میشود از جمله نشانه‌های احتمالی نفوذ بـه گوشی اسـت. باوجود این‌کـه بیشتر اینگونه پنجره‌ها دلیلی بر هک شدن گوشی نیست؛ اما برخی اوقات میتواند ناشی از برنامه‌های مضری باشد کـه با نام «آگ افزار» یا «آگهی افزار» شاخته می شوند و گوشی را وادار بـه نمایش دادن تبلیغات معینی برای کسب درآمد می‌نمایند.

دریافت پیام‌هایی در زمینه امنیت اطلاعات

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

در صورتی کـه گوشی تلفن همراه شـما هک شده باشد ملاحظه خواهید کرد عملکرد‌هایی غیر عادی دارد مانند دریافت پیام‌هایی در زمینه امنیت اطلاعات کـه در آن‌ها بشما اطلاع داده میشود بـه ایمیل یا حساب توییتری شـما با استفاده از یک گوشی دیگر یا پیوند‌های بازنشانی کلمات عبور نفوذ شده اسـت یا پیام‌های تاییدیه حساب‌هایی کـه نمی‌شناسید برای شـما ارسال می شود.

شنیدن صدا‌های عجیب و غیر عادی از گوشی

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

شنیدن سر و صدا‌ها یا زنگ‌های عجیب از گوشی هنگام مکالمه می تواند حاکی از شنود خط شـما باشد. باوجود این‌کـه تمامی گوشی‌ها برخی اوقات صدا‌هایی عجیب تولید می کنند؛ اما باید بـه این مسئله دقت کنید.

قفل نشدن گوشی

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

اگر فعالیت عجیبی در گوشی خود احساس کردید آنرا قفل کنید و مراقب عملکرد آن در زمان غیر فعال بودن باشید. در واقع گوشی‌هایی کـه هک میشوند بطور کامل قفل نمیشود و حتی زمانی کـه آنرا قفل می کنید بطور کامل قفل نشده و بـه فعالیت خود ادامه می دهد.

مسدود شدن ایمیل

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

ممکن اسـت متوجه شوید کـه ایمیل رسمی شـما با فیلتر‌های مخصوص مسدود شده و دلیل آنرا ارسال پیام‌هایی بـه ایمیل شـما از منابع مشکوک ذکر کرده باشد. هنگامیکه احساس کردید دستگاه شـما در دسترس نفوذ قرار گرفته لازم اسـت یکی از این اقدامات را انجام دهید: ۱- تغییر کلمات عبور مهم ۲- استفاده از مکانیزم تایید هویت چند مرحله‌ای ۳- بازنشانی دستگاه.

چگونه از هک شدن جلوگیری کنیم؟

بـه محض این‌کـه آپدیت نرم‌افزار یا اپلیکیشنی رسید، انها رابه روز کنید. درصورت امکان گرینه بـه روز رسانی خودکار سیستم عامل و نرم‌افزارهایتان را فعال کنید. تعداد زیادی از هک‌ها در نتیجه بـه روز بودن نرم‌افزارها و سیستم عامل‌های کاربران بوده اسـت.

رمزعبورتان رابه اشتراک نگذارید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

یکی از مهم ترین نکته‌های پیشگیری از هک شدن یا حفظ امنیت دیجیتال این اسـت کـه اطلاعات مهم خودمان رابا کسی بـه اشتراک نگذاریم. رمزعبورهای یکی از کلید‌های رسیدن بـه اطلاعاتان هستند. شـما کلید منزلتان را بدست دوست نمی‌سپارید! رمزعبورهایتان رابا کسی بـه اشتراک نگذارید.

رمزعبورهایتان را تغییر دهید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

در جهت پیشگیری از هک شدن ، حتماً رمزعبورهایتان را در مدت‌های زمانی برای مثال هر ۴ ماه تغییر دهید. مطمئن باشدی کـه رمزعبورها قبلاجای دیگری استفاده نکرده‌اید. هم چنین مطمئن شوید رمزعبورهایتان پیچیده و نیرومند هستند.

برنامه و نرم‌افزارها را فقط از منابع مطمئن دانلود کنید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها را حتماً از منابع مطمئن و وب‌سایت‌های رسمی انها دریافت کنید. وب‌سایتها و فروشگاههای هستند کـه بنام نرم‌افزار بشما بدافزار یا جاسوس‌افزار و غیره تحویل میدهند.

از شبکه بیسیم امن استفاده کنید

وصل شدن بـه شبکه اینترنت مستلزم بـه وارد کردن رمزعبور آن شبکه اسـت، مگر این‌کـه شبکه یک مکان عمومی مانند کافی‌ شاپ، فرودگاه و غیره باشد. درمکان‌های عمومی یا رمزعبور بشما داده میشود یا یک شبکه باز و بدون رمزعبور اسـت.

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

در استفاده از شبکه‌های اینترنت عمومی محتاط باشید. اگر وادار بـه استفاده از شبکه‌های نا امن شدید، حتماً از VPN استفاده کنید تا اطلاعات‌تان بـه صورت رمزشده ارسال شود.

طرح حنا روی پا با انواع خلاقیت های زیبا و متفاوت
خواندن

هنگام وارد کردن رمزعبور مطمئن شوید کـه در وب‌سایت رسمی هستید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

برای پیش گیری از هک شدن ، هنگام وارد کردن رمزعبور خود در حساب‌های آنلاینتان، بـه آدرس مرورگر دقت کنید و مطمئن شوید در وب‌سایتی هستید کـه انتظارش را دارید. آدرس وب‌سایت رابه دقت حرف بـه حرف بخوانید. در وب‌سایت کنش‌تک بارها بـه موضوع فیشینگ اشاره کرده‌ایم. این‌کـه چگونه میتوان یک صفحه فیشینک ساخت و چگونه میتوان در برابر حملات فیشینگ از اطلاعاتمان محافظت کنیم.

اساس حملات فیشینگ بر پایه اعتماد سازی اسـت. ایمیل‌های اسپم را باز نکنید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

بـه ایمیل‌هایی کـه ادعا می کنند از طرف بانک یا حساب‌های آنلاینتان هستند شک کنید و روی لینک‌هایی کـه ارسال می کنند کلیک نکنید. بنابر ضرورت میتوانید مستقیما آدرس وب‌سایت یا بانک را در مرورگر وارد کنید یا با پشتیبانی آن سرویس تماس تلفنی برقرار کنید. اگر ابتدای آدرس وب‌سایتی https وجود نداشت، در آن حساب کاربری باز نکنید و رمزعبورتان را وارد نکنید.

بـه هنگام اتمام کارهایتان، از حساب‌های آنلاینتان خارج شوید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

بستن مرورگرتان بـه معنی خارج شدن از حساب‌های آنلاینتان نیست! مطمئن شوید کـه بعد از اتمام کار، از حساب‌های آنلاین خود Log Out یا Sign Out کرده اید.

موبایل‌ هایتان را از درگاه‌ های مطمئن شارژ کنید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

اگر در منزل نیستید بهتر اسـت موبایل خودرا از شارژ‌ر اتومبیل یا با استفاده از لپ‌تاپ‌تان شارژ کنید. تا جاییکه ممکن اسـت از شارژر‌های مکان‌های عمومی استفاده نکنید. هنگام سفر حتماً مطمئن شوید دستگاهی مانند پاوربانک «شارژ همراه» را همراه خود دارید.

نرم‌افزار آنتی ویروس و ضد بد‌افزار مطمئن و بـه روز روی دستگاه‌تان نصب کنید

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

نرم‌افزارهای آنتی ویروس مطمئن فایل‌ ها و برنامه‌های ویرانگر یا آلوده‌ ای کـه در دستگاه‌ تان وجود دارند را شناسایی و حذف میکنند.
در بین برنامه هایی که هک می شود تلگرام نیز یکی از پرنامه هایی است که بسیار زیاد هک می شود به همین منظور در ادامه نشانه های هک شدن تلگرام را نیز بدانید و بلافاصله تلگرام خود را چک کنید تا از امنیت آن مطمئن شوید.
اینکه از چه طریقی در حال استفاده از تلگرام هستید، در قسمت ستینگز/ settings مشخص است. بعد از ورود به این قسمت روی Privacy and Security کلیک کنید و سپس بخش Active Sessions را انتخاب کنید.

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

ناز وب، در اینجا لیست گوشی‌ها، پی سی‌ها و سایر ابزارهایی که با آن از تلگرام استفاده می‌کنید، مشخص‌شده است. مثلاً اگر هم‌زمان از گوشی آیفون و نسخه دسکتاپ تلگرام استفاده می‌کنید، نام هر دو در لیست با تاریخ و ساعت آخرین استفاده نوشته‌شده است.

برای اطمینان و درصورتی‌که نام ابزار مشکوک را در این لیست مشاهده کردید می‌توانید ابزار مشکوک را پاک‌کنید و یا با ابزار اصلی آنلاین شده و هم‌زمان روی Terminate all other sessions کلیک کنید تا سایر ابزارهای مشکوک دسترسی‌شان قطع شود.

با رعایت ساده ترین نکات، گوشی موبایل، برنامه شبکه های اجتماعی، وب سایت و … از هجوم بد افزارها و هکر ها در امان نگه دارید.

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

تاریخچه هک را نیز بدانید

شاید از خودتون پرسیده باشید که اولین هک تاریخ چی بود و چگونه انجام شد , اولین هک تاریخ برمیگرده به دهه ۶۰ میلادی و دانشگاه معروف MIT

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

در دانشگاه MIT گروهی برروی طرح اشتراک زمانی کامپیوتر کار میکردن و یک کامپیوتر در اختیار داشتن که قرار بود به صورت اشتراکی در اختیار دانشجو ها و دانشمندان قرار بگیرد, هر شخص با وارد کردن پسورد خود در زمان مشخص شده میتوانست از این کامپیوتر استفاده کند, یک روز که کاربران کار با کامپیوتر رو شروع میکنن متوجه میشوند که پیام خوش آمد گویی سیستم تغییر کرده و تمامی پسورد ها رو داره در اختیار کاربر قرار میده این مشکل حدود ۲۰ دقیقه ادامه پیدا میکنه تا اینکه یکی از کاربران به مدیران مشکل پیش اومده رو گزارش میده و مدیران مجبور میشن تمامی پسورد ها رو تغییر بدن.

دیدنی های زاهدان و آشنایی با نقاط گردشگری آن
خواندن

میشه گفت اولین هک تاریخ برروی پسورد های ورود انجام شد , امروزه ما برای ورود به اکانت های مختلف از پسورد های استفاده میکنیم و پسورد ها اهمیت بسیاری داره هم برای هکر ها و هم برای کاربران, هکر ها سعی میکنند با انجام حملات مختلف (در ادامه آموزش هایی راجب حملات علیه پسورد ها قرار میدیم) پسورد های ورود رو به دست بیارند و وارد اکانت کاربران شوند, در این حین کاربران سعی میکنند با انجام اقدامات امنیتی از لو رفتن پسورد هاشون جلوگیری کنن , اما چقدر در این موضوع موفق بودن؟!

اول راجب تاریخچه کلمه هک صحبت کنیم این کلمه در دانشگاه mit در سال ۱۹۶۰ استفاده میشه معنی کلمه هک میشه خلق یک روش هوشمندانه برای حل یک مشکل

متاسفانه هرجا اسم کلمه هک میاد فکر آدما میره به سمت خرابکار معنی مفهوم کلمه هک در کشور ما خیلی بد جا افتاده در استارت آپ ها بخشی هست به نام هک رشد

 

علائم هک شدن گوشی موبایل و راه های رفع هک

 

که اون استارت آپ شتاب میده و با استفاده از یه سری تکنیک ها بازدهی اون کسب کار بالا میبره از بحث حاشیه ای خارج بشیم الان با مفهوم کلمه هک آشنا شدیم اون تصور بدی که از کلمه هک داشتید بریزید بیرون.

بریم سراغ برترین هکرهای جهان و اولین هک تاریخ چگونه انجام شده

اولین هک تاریخ در ژوئن ۱۹۰۳ این شخص با فرستادن پیام های دشنام آمیز به صورت کد مورس تلاش کرد تا نمایش عمومی تلگراف بی سیم مارکونی رو خراب کنه هیچ اطلاعاتی از اون شخصی که این کارو کرده جایی ثبت نشد اولین هک تاریخ قصد تخریب یک تلگراف بی سیم رو داشته

 

برترین هکر های جهان

۱.آلبرت گنزالس
فعالیت هکر خودش رو با تیمی به اسمShadowCrew شروع کرد و فعالیت های که انجام داده سرقت کارت های اعتباری جعل پسپورت شناسنامه و کارت های بیمه

نفوذ به بانک اطلاعاتی دو کمپانی و سرقت کارت های اعتباری در کارنامه خودش داره

۲. کوین میتنیک

اسم کوین که میاد تن مدیرهای شبکه به لرزه در میاد وزرات دادگستری آمریکا کوین تحت تعقیب ترین خلافکار کامپیوتری می شناخت

این هکر تونسته بود در اون زمان به شبکه ملی دفاع آمریکا نفوذ کنه سرقت اطلاعات شرکت های تجاری بزرگ در پرونده کوین به چشم میخوره

۳.جاناتان جیمز

جاناتان جمیز با لقب c0mrade فعالیت میکرد در دوران نوجوانی هک کردن شروع کرد و توانست چندین شبکه تجاری و دولتی را هک کند نفوذ به شبکه ناسا را در کارنامه خودش داره

تونست اطلاعاتی با ارزش ۱.۷میلیون دلار استخراج کنه ناسا مجبور شد۳هفته شبکه داخلی خودش تعطیل کنه اون دسته از هکر هایی به نظرم کارشون جذاب تر بود جدا کردم براتون چند خطی راجبشون نوشتم

هک در تمام نقاط دنیا جرم محسوب میشه و مجازات داره سعی کنیم یک هکر قانونمند باشید بتونید با خیال راحت فعالیت کنید با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن جوامع فرصت های شغلی برای مبحث هک ایجاد میشه.

Symptoms of mobile phone hacking and ways to fix it

 

نشانه های هک شدن یک وب سایت

ماجرای جنجالی سوشا و اینک هک تلگرام و تلفنش

سرعت اینترنت گوشی خود را چندین برابر کنید

جدیدترین فناوری جلوگیری از سرقت گوشی همراه + تصاویر

نکته های مهم برای طولانی کردن عمر گوشی های هوشمند


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا