دسته بندی محصولات

فرش گل در حرم امام رضا(ع) پهن می‌شود

فرش گل در حرم امام رضا(ع) پهن می‌شود

فرش گل در حرم امام رضا(ع) پهن می‌شود

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

۲۰۰ هزار گل بوته و شاخه گل نذری طی دهه کرامت فضای حرم مطهر رضوی را زیبا و چشم نواز می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آستان نیوز، رئیس اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت، دلدادگان حضرت رضا (ع) بالغ بر ۲۰۰ هزار درختچه‌، گل‌بوته و انواع شاخه گل‌های با کیفیت را برای تزئین صحن و سرا و گلدان‌های فوق ضریح مضجع شریف ارسال می‌کنند که طی سال‌های اخیر با توسعه فرهنگ وقف و نذر به تعداد این ناظران افزوده شده است.

محمدرضا سبزعلی با اشاره به اینکه این گل‌ها از شهرهای تهران، محلات، شیراز و شهرهای شمالی کشور ارسال می‌شود، تصریح کرد: این گل‌ها که غالباً بوته گل‌های پریوش، سرو، کاج، شمعدانی، داوودی، کالانکوا و راز یخی است، برای زیباسازی ورودی‌های اصلی حرم مطهر، ورودی صحن‌ها، نقارخانه، سقاخانه و داخل آب نماها به کار می‌روند.

سبزعلی همچنین افزود: همچنین فرش گل مزین به القاب امام رضا (ع) با عرض ۸ در ۱۰ و طول ۱۸ در ۲۰ در صحن جامع رضوی پهن خواهد شد که با درختچه و گل‌های شمعدانی، اطلسی، ناز و شمشاد تزئین می‌شود.

وی با بیان اینکه گل‌آرایی حرم مطهر از روز ولادت حضرت معصومه (س) آغاز شده و در روزهای منتهی به سالروز میلاد حضرت رضا (ع) به اوج خواهد رسید، گفت: برای این منظور ۲۳۰ نفر از ناظران، خادمانی از عتبات عالیات، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و خادمیاران افتخاری حوزه گل‌آرایی طی دهه کرامت با حضور در مشهد به گل‌آرایی و تزئین اماکن متبرکه می‌پردازند.

/خبرهای از تئاتر / - ایسنا
خواندن

رئیس اداره خدمات عمومی آستان قدس رضوی اضافه کرد: این گل‌های زیبا به واسطه متبرک بودن پس از خشک شدن جمع‌آوری و بسته بندی شده و در نهایت بین زائران توزیع می‌شود.
انتهای پیام

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.