دسته بندی محصولات

قوانین جدید اینستاگرام برای عکس‌‌های فتوشاپ شده

قوانین جدید اینستاگرام برای عکس‌‌های فتوشاپ شده

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:
اینستاگرام در پی سیاست‌های فیس‌بوک برای مبارزه با اخبار جعلی عکس‌های فتوشاپ شده را با عنوان «اطلاعات نادرست» برچسب‌زنی کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، بررسی‌کنندگان محتوای اینستاگرام به‌تازگی تصاویر تغییریافته دیجیتالی را با برچسب «اطلاعات نادرست» به مخاطب نشان می‌دهند و حتی برخی از تصویر فتوشاپ شده که برای مصارف هنری انجام‌شده بود هم در این دسته قرارگرفته‌اند.
 
این اقدام جدید اینستاگرام در جهت تلاش‌های کمپانی مادر این پلتفرم یعنی فیس‌بوک برای مبارزه با اخبار جعلی است. اینستاگرام هنوز مشخص نکرده است که چه محتوایی به‌عنوان «اطلاعات نادرست» شناخته می‌شود و تنها هشدار داده است که ازاین‌پس پست‌ها برای قرار گرفتن در این شبکه اجتماعی باید از جانب بررسی‌کنندگان محتوای اینستاگرام تائید شوند.
 
 
 
زمانی که به یک پست برچسب «اطلاعات نادرست» زده می‌شود، اینستاگرام با فیلتر کردن این پست از بخش اکسپلور یا هشتگ ها، یافتن آن را دشوارتر می‌کند. بااین‌حال نسخه اصلی این پست ممکن است یک دسته‌بندی یا صفحه پروفایل کاربر نمایش داده شود اما با کلیک روی آن‌ها هشداری مبنی بر ارائه «اطلاعات نادرست» در این تصویر برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.
 
قرار دادن تصاویری که به‌صورت دیجیتال تغییر یافته‌اند در اینستاگرام بسیار شایع است اما این نوع از سیاست‌گذاری این پلتفرم بحث‌های زیادی را در رابطه با تندروی و ناسازگاری اینستاگرام در برچسب‌زنی پست‌ها به وجود آورده است. همچنین این اقدام اینستاگرام استدلال‌های  قدیمی درباره دست‌کاری تصاویر به دلایل هنری و "عکاسی واقعی" را از نو مطرح کرده است.
 

انتقاد مجری خبر از کیفیت ساخت و ساز آپارتمان ها
خواندن

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.