دسته بندی محصولات

معتمدی: باز شدن گره‌های حوزه پزشکی از طریق علوم شناختی

معتمدی: باز شدن گره‌های حوزه پزشکی از طریق علوم شناختی

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت رشته علوم شناختی در حوزه مهندسی پزشکی گفت: به عقیده من رشته علوم شناختی مجموعه‌ای از رشته‌های تخصصی و حوزه وسیعی از دانش بوده که ده‌ها سال می شود در دنیا در زمینه علوم شناختی تحقیقات مفصل و پر هزینه‌ای انجام شده است.

* علوم شناختی شکوفایی علمی دارد

 وی افزود: رشته علوم شناختی نه تنها به تقویت هوش مصنوعی کمک می‌کند بلکه توانایی تغییر و تحول را در بعضی رشته ها مانند علوم انسانی، علوم پزشکی را دارد که باید با ایجاد شرایط پژوهش برای دانشمندان و اساتید دانشگاهی شکوفایی علمی را رونق دهیم.

* علوم شناختی در مهندسی پزشکی کاربرد دارد

معتمدی تصریح کرد: رشته علوم شناختی می تواند برای بسیاری از گره‌ها در حوزه پزشکی راهکار داشته و نتایج قابل قبولی را به همراه آورد، در واقع می توان گفت در مهندسی پزشکی کاربرد زیادی دارد.

 رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: در زمینه رشته علوم شناختی در این دانشگاه به صورت مجزا فعالیتی انجام نمی‌شود اما در حوزه علوم انسانی و همچنین پزشکی کار می‌شود.

انتهای پیام/

دانلود PhotoZoom Pro 8.0 + Portable / 7.0.8 / macOS - دانلود بزرگ کردن تصاویر فوتو زوم
خواندن

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.