سلام. برای دانلود رایگان تمام فایلها به سرویس VIP به آدرس filesell.irbkala.ir مراجعه نمایید

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

دکتر «محمد شریعتی» تاکید کرد: در صورتی که تحول واقعی را بخواهیم حتماً باید در حوزه پیشگیری و اصلاح سبک زندگی هموطنان کار کنیم و در این راستا، حوزه بهداشت طرح تحول سلامت باید تقویت شود.

وی درباره رویکرد طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، اظهارداشت: این طرح از مراقبت‌های بهداشتی اولیه به سمت مراقبت‌های کامل و گسترده بهداشتی بود و در این راستا مراکز بهداشت و درمان را به مراکز خدمات جامع سلامت تبدیل کردیم و پایگاه‌های سلامت متعددی در سطح شهرها راه اندازی شد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه در طرح تحول سلامت به مسائل جدید حوزه بهداشت و درمان پرداخته شده است، عنوان کرد: در این طرح بیماری‌هایی که به آن کمتر پرداخته بودیم مانند بیماری‌های غیر واگیر مورد توجه قرار گرفتند و در این راستا از کارشناسان مختلف از جمله کارشناسان حوزه سلامت روان نیز استفاده شد.

وی با اشاره به موضوع پرونده الکترونیک مردم خاطرنشان کرد: برای اکثریت مردم در سه سامانه حوزه بهداشت پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است و امکان دسترسی برای مردم به اطلاعات پرونده‌های الکترونیک خودشان به زودی با تأمین زیر ساخت‌های لازم فراهم می‌شود.

شریعتی افزود: البته تمام واحدهای حوزه بهداشت به پرونده‌های الکترونیک سلامت دسترسی دارند اما حوزه‌های بخش خصوصی از یکم تیرماه وارد پرونده‌های الکترونیکی شدند و در حال حاضر نیز تعداد زیادی از مطب‌های خصوصی به پرونده‌های الکترونیکی به صورت رایگان دسترسی دارند.

شایان ذکر است، طرح کنترل فشار خون هموطنان در سراسر کشور از ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیرماه سال جاری آغاز شده و بر اساس آمارها، در کشور حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال داریم و چنانچه ۲۰ میلیون نفر از آنها در طرح ملی کنترل فشار خون مورد سنجش قرار گیرند، پیش بینی می‌شود، حداقل ۲ میلیون نفر بیمار دچار فشار خون را شناسایی و حدود یک میلیون نفر از آنها تحت درمان و مراقبت‌های ثانویه فشار خون قرار گیرند.

پیگیری وزیر میراث برای نقش برجسته‌ای که قربانی نبودِ یگان حفاظت شد
خواندن

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا