دسته بندی محصولات

منعی برای تاسیس دفتر اتاق بازرگانی در دیگر کشورها نداریم

منعی برای تاسیس دفتر اتاق بازرگانی در دیگر کشورها نداریم 57838968

منعی برای تاسیس دفتر اتاق بازرگانی در دیگر کشورها نداریم

منعی برای تاسیس دفتر اتاق بازرگانی در دیگر کشورها نداریمReviewed by مدیر کل بازارچه on Sep 16Rating:

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که یکی از اصلی‌ترین اهداف اتاق بازرگانی فعال کردن بازارهای بین‌المللی و شناسایی آنهاست، اعلام کرد: هیچ منع قانونی برای تاسیس دفاتر نمایندگی این اتاق در کشورهای خارجی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، احمد کیخا در نشست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در وظایفی که برای اتاق بازرگانی در نظر گرفته شده دو بند اهمیت زیادی دارد. از یک سو این اتاق باید بازارهای هدف جهانی را شناسایی کند و از سوی دیگر صادرکنندگان ایرانی را برای حضور در این بازارها تشویق و ترغیب کند.

به گفته وی، با توجه به فراهم نشدن مقدمات لازم برای انجام این مسئولیت متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد از بین رفتن برخی ظرفیت‌ها در کشور بوده‌ایم.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نبود هماهنگی لازم برای رساندن برخی کالاهای کشاورزی به بازارهای هدف، توضیح داد: چند سال قبل در بوشهر کشاورزان حاضر بودند گوجه‌فرنگی‌شان را حتی تا کیلویی ۳۰۰ تومان به فروش برسانند اما هیچ خریداری وجود نداشت و برای آنها نیز نمی‌صرفید که محصولات‌شان را برداشت کنند؛ این در حالی بود که در همان زمان صادرکنندگان ایرانی برای فروش گوجه‌فرنگی اعلام نیاز می‌کردند.

کیخا ادامه داد: در صورتی که اتاق بازرگانی بتواند این هماهنگی و فراهم کردن مقدمات حضور در بازارهای بین‌المللی را انجام دهد، قطعا چنین تجربیاتی رخ نخواهد داد و در شرایط تحریم که صادرات برای کشور ما اهمیت زیادی دارد می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

درخواست اتاق بازرگانی از مجلس در مورد لایحه قانون تجارت
خواندن

به گفته وی، در صورتی که اتاق بازرگانی برای پیگیری این اهداف خود نیاز به تاسیس دفتر نمایندگی دارد، هیچ منع قانونی در این زمینه وجود نداشته و می‌توان در زمانی کوتاه مقدمات حضور آنها لااقل در برخی کشورها را فراهم کرد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصت استثنایی افزایش نرخ ارز برای توسعه صادرات، تصریح کرد: در حوزه کشاورزی باید قبول کنیم که وزارت جهاد کشاورزی نتوانست در حوزه‌های محول شده بازرگانی به خوبی عمل کند و بخشی از اتفاقات سال‌های گذشته، با فرصت‌سوزی از دست رفت. امیدواریم با استفاده از شرایط فعلی بتوان مقدمات توسعه صادرات در حوزه کشاورزی را ایجاد کنیم.

در ادامه‌ این نشست اعضای کمیسیون کشاورزی و روسای کمیسیون‌های کشاورزی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به بیان دیدگاه‌ها و خواسته‌های خود پرداختند و در پایان علی شریعتی مقدم  – رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران – با انتقاد از آنکه بخش کشاورزی با وجود سهم بالایی که در اقتصاد ایران دارد اما جایگاه متناسب خود را به دست نیاورده، از مسئولان درخواست کرد شرایط را برای انتقال تکنولوژی و افزایش کیفیت تولیدات این حوزه فراهم کنند.

انتهای پیام

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.