دسته بندی محصولات

مکالمه نژادپرستانه ریگان و نیکسون؛ نمایندگان آفریقایی «میمون» هستند

مکالمه نژادپرستانه ریگان و نیکسون؛ نمایندگان آفریقایی «میمون» هستند

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

فایل صوتی منتشر شده از مکالمۀ رونالد ریگان، فرماندار وقت ایالت کالیفرنیا با ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا که مربوط به سال ۱۹۷۱ میلادی است، جنجال جدیدی در ایالات متحده به راه انداخت.

به گزارش ایسنا، رونالد ریگان که بعدها در سال ۱۹۸۱ به ریاست جمهوری آمریکا رسید، در جریان رأی‌گیری در سازمان ملل متحد از موضع کشورهای آفریقایی در دفاع از چین اظهار ناراحتی کرده بود.

در مقاله تیم نفتالی، استاد تاریخ دانشگاه نیویورک که وب‌سایت مجله «آتلانتیک» آن را منتشر کرده، آمده است، رونالد ریگان پس از آن که مجمع عمومی جمهوری خلق چین را به رسمیت شناخت و تایوان را اخراج کرد، در تماس تلفنی به نیکسون می‌گوید: با دیدن آنها (نمایندگان کشورهای آفریقایی)، آن میمون‌ها که از آن کشورهای آفریقایی هستند، لعنت به آنها، آنها هنوز با پوشیدن کفش راحت نیستند.

در نوار صوتی منتشر شده نیکسون با شنیدن این جمله، بلند می‌خندد.

در آن جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وقتی که نمایندگان جمهوری خلق چین جایگزین نمایندگان تایوان در سازمان ملل شد، اعضای نمایندگی تانزانیا شروع به رقصیدن کردند.

با این حال داستان اظهارات نژادپرستانه ریگان و نیکسون به اینجا ختم نمی‌شود. تیم نفتالی نوشته است که بعد از این مکالمه، نیکسون با ویلیام راجرز وزیر خارجه‌اش تماس می‌گیرد و با یادآوری مکالمه‌اش با رونالد ریگان به راجرز می‌گوید: او اینها، این آدمخواران را دیشب در تلویزیون دید. خدایا آنها حتی کفش هم به پا نداشتند و حالا آمریکا می‌خواهد سرنوشتش را به دست اینها بدهد.

تیم نفتالی نوشته است که سه هفته پیش از مکالمه، ریچارد نیکسون در گفت‌وگو با دانیل پاتریک موینهان استاد دانشگاه هاروارد دیدگاهش را درباره آفریقایی‌ها و آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار اعلام می‌کند.

اتحادیه اروپا نتایج انتخابات روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسد
خواندن

بر اساس گزارش یورو نیوز، نیکسون به تئوری ریچارد هرنشتاین و آرتور جنسن علاقمند شده بود که هوش را با نژاد مرتبط می‌دانستند. نیکسون گفته بود که نظریه این دو به نظر او به حقیقت خیلی نزدیک است. نیکسون به سلسله مراتب نژادی معتقد بود که بر مبنای آن سفید پوست‌ها در رأس هرم قرار می‌گیرند. او معقتد بود این که بگوییم آفریقایی‌ها پایین‌تر از سفید پوست‌ها هستند، نژادپرستانه نیست.

به گفتۀ تیم نفتالی، این دیدگاههای نژادپرستانه نیکسون به ما می‌گوید که چرا او از حکومت‌های آپارتاید رودزیا و آفریقای جنوبی دفاع می‌کرد.

کاشف این نوار صوتی تیم نفتالی استاد تاریخ دانشگاه نیویورک است که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ میلادی مدیر کتابخانه نیکسون بوده است. او نوشته است که این مکالمه از سوی دفتر نیکسون ضبط شده است و بعدها به عنوان بخشی از منابع کتابخانه نیکسون طبقه‌بندی شده است.

او نوشته است که در سال ۲۰۰۰ میلادی و زمانی که آرشیو ملی این مکالمه را منتشر کرد، بخش نژادپرستانه این مکالمه برای حفاظت از حریم خصوصی ریگان از دید عموم کنار گذاشته شده بود.

با مرگ ریگان در سال ۲۰۰۴ عملا نگرانی از فاش شدن فضای خصوصی رفع شد.

تیم نفتالی نوشت است که سال گذشته تقاضای برسی مجدد مکالمه میان ریگان و نیکسون را مطرح کرده بود و دو هفته پیش آرشیو ملی نسخه کامل این مکالمه را منتشر کرد.

بیان اظهارات نژادپرستانه از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز در یک ماه گذشته در صدر اخبار جهان قرار گرفته است.

انتهای پیام

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.