سلام. برای دانلود رایگان تمام فایلها به سرویس VIP به آدرس filesell.irbkala.ir مراجعه نمایید

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

معاون استاندار کرمان با بیان اینکه سه طرح بزرگ برای تأمین آب استان کرمان در دست انجام است، گفت: یکی از این طرح‌ها که در پاییز به بهره‌برداری می‌رسد کمک شایانی به تأمین آب در این استان خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، سید مصطفی آیت‌اللهی‌ موسوی با بیان اینکه سه طرح بزرگ برای تامین آب استان کرمان در دست انجام است، اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها که فاز نخست آن در پاییز به بهره‌برداری می‌رسد، طرح انتقال آب از خلیج فارس است که کمک شایانی به تامین آب در این استان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طرح انتقال آب خلیج فارس به جنوب شرق کشور از سال ۱۳۹۲ کلید خورده است، افزود: در فاز نخست این طرح، شیرین سازی حدود ۱۸۰ میلیون متر مکعب در سال، که ۱۳۰ میلیون متر مکعب آن در سال به استان‌های کرمان و یزد انتقال می‌یابد، به گونه‌ای که ظرفیت اجرایی در فاز‌های ۲ و ۳ این طرح، شیرین سازی و انتقال ۴۷۰ میلیون مترمکعب در سال است.

آیت اللهی موسوی درباره دومین طرح بزرگ آب رسانی به کرمان نیز خاطرنشان کرد: در این طرح، انتقال آب از دریای عمان به استان‌های کرمان، خراسان‌های رضوی و جنوبی و سیستان و بلوچستان مدنظر است؛ این طرح فعلا در حد سرمایه‌گذاری، مطالعات اولیه و کسب مجوز است.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان درخصوص سومین طرح آبرسانی به کرمان نیز تصریح کرد: در این طرح نیز انتقال آب به شهر‌های شمالی استان کرمان مدنظر است که یکسری مجوز‌های آن گرفته شده است. براساس این طرح آب از شهرکرد به استان‌های کرمان و یزد منتقل خواهد شد. (البته به شهر‌های شمالی استان کرمان).

فرماندار آستارا: از ظرفیت بانوان در برنامه های فرهنگی استفاده شود
خواندن

آیت اللهی موسوی با بیان اینکه در تابستان به دلیل گرمای زیاد، با افزایش مصرف آب شهروندان کرمانی، روبرو هستیم و این امر منجر به افت فشار آب در شهر‌های مختلف استان می‌شود، اظهار کرد: استان کرمان حدود ۳۰ سال است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند و همین امر در کاهش سفر‌ه‌های زیرزمینی به عنوان منابع تامین کننده آب استان، موثر واقع شده است.

معاون استاندار کرمان درباره اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از قطع آب مجدد در مناطق حاشیه نشین شهر کرمان گفت: برای رفع این مشکل، تعدادی از چاه‌های آن اطراف، را جمع کردیم تا آب در مدار بیاید و مشکل حل شود. همچنین مخازن آب در نقاط مختلف شهر تعبیه شده است و اکیپ‌های امدادی و فنی هم اوضاع راکنترل می‌کنند که باهمه این اقدامات، وضعیت تامین آب متفاوت شده و بهتر از ۲ هفته قبل است.

انتهای پیامثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا