دسته بندی محصولات

پتانسیل ایران و استرالیا در آموزش عالی برای تحکیم و توسعه همکاری‌های علمی

پتانسیل ایران و استرالیا در آموزش عالی برای تحکیم و توسعه همکاری‌های علمی

به گزارش خبرنگار سایت بازارچه کالای ایرانی:

ایان بیگز، سفیر استرالیا در تهران در پایان ماموریت خود در کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) با دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل،‌ دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سالارآملی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های سفیر استرالیا در جهت توسعه روابط تهران و استرالیا ابراز امیدواری کرد این روابط بیش از پیش تحکیم یابد.

وی، به حضور دانشجویان ایرانی در استرالیا و تعداد کثیری از دانشجویان فارغ‌التحصیل ایرانی از دانشگاه‌های استرالیا اشاره کرد و پتانسیل خوب برای تحکیم و توسعه همکاری‌های علمی ظرفیت‌های دو کشور به‌ویژه در بخش آموزش عالی را یکی از زمینه‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه برشمرد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از ظرفیت‌های خوب دو کشور شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط باشیم.

ایان بیگز، سفیر استرالیا در ایران نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت‌ها و تعاملات خوب وزارت علوم کشورمان و دانشگاه‌های داخل کشور، ایران را کشوری مهم و موثر در تعاملات علمی و فناوری دانست.

وی با اشاره به خاطرات خوب خود از کشور و مردم مهمان‌نواز ایران ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد توسعه و تحکیم روابط دو کشور در زمینه‌های علمی- آکادمیک باشیم.

گفتنی است در این ملاقات رؤسای چند دانشگاه ایرانی و تعدادی از کارمندان سفارت استرالیا در تهران نیز حضور داشتند.

انتهای پیامدیپلمات سابق انگلیس: هیچ دولت عاقلی پیشنهادات ترامپ را نمی پذیرد
خواندن

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.