دسته بندی محصولات

پسوریازیس چیست ؟؟ چطور درمان میشود؟؟ | بازارچه آنلاین کالای ایرانی

پسوریازیس چیست ؟؟ چطور درمان میشود؟؟

پسوریازیس چیست ؟؟ چطور درمان میشود؟؟ | بازارچه آنلاین کالای ایرانی

بازارچه کالای ایرانی:


ما در این نوشته درباره درمان خانگی پسوریازیس صحبت خواهیم کرد و برای شما یکسری از روش های صحیح درمان این بیماری را خواهیم گفت. اینکه چطور با این بیماری مقابله کنید. اما پسوریازیس چیست ؟؟ پسوریازیس یک نوع بیماری پوستی بوده است. این بیماری زمانی رخ می دهد که بدن سیگنال اشتباه می دهد. این سیگنال ها چرخه رشد سلول را بیشتر کرده و سلول های پوستی بیرون ریخته و همچنین پسوریازیس واگیر دار نمی باشد. سلول های پوست خیلی زود رشد کرده و تکه پوست نقره ای و قرمز می شود. پسوریازیس درمان ندارد ولی با روش های طبیعی امکان درمان دارد. اکثر روش ها را پزشکان قبول دارند ولی بعضی روش ها تایید نشده اند.

پسوریازیس چیست و درمان

 

پسوریازیس چیست ؟؟

پسوریازیس یک نوع بیماری پوستی بوده است. این بیماری زمانی رخ می دهد که بدن سیگنال اشتباه می دهد. این سیگنال ها چرخه رشد سلول را بیشتر کرده و سلول های پوستی بیرون ریخته و همچنین پسوریازیس واگیر دار نمی باشد. سلول های پوست خیلی زود رشد کرده و تکه پوست نقره ای و قرمز می شود. پسوریازیس درمان ندارد ولی با روش های طبیعی امکان درمان دارد. اکثر روش ها را پزشکان قبول دارند ولی بعضی روش ها تایید نشده اند و روش های درمان خانگی هستند که به تجربه برای درمان پسوریازیس مطرح شده است.

انواع پسوریازیس : چیست

۱- پلاکی
۲- خالدار
۳- معکوس
۴- پوسچولار
۵- اریترودرمیک

پسوریازیس چیست؟

درمان پسوریازیس (۱)

 

پسوریازیس چیست و چرا حالت طبیعی پوست از بین می‌رود؟

 • در بیماری پسوریازیس سیستم ایمنی بدن به طور کلی ضعیف عمل می کند و همچنین سیگنالهای نادرستی هم می فرستد. به همین دلیل است که رشد سلول های پوست به طور عجیبی بالا می رود. در حالت طبیعی بدن باید سلول های پوستی از لایه آخر شروع به حرکت به سمت روی پوست کنند و به حالت سلول‌های مرده از بدن بیرون آیند. ولی در این بیماری سلول های مرده با رشد حداکثری روی هم جمع میشوند و یک حالت پوسته پوسته را تشکیل می دهند.
 • این بیماری در سنین مختلف رخ می دهد ولی نوع اولیه آن در سنین جوانی اتفاق می افتد که ممکن است تا سنین بالاتر هم ادامه داشته باشد. این بیماری به هیچ عنوان واگیردار و مصری نمی باشد. دلیل اصلی به وجود آمدن این بیماری به وراثت برمی‌گردد. یعنی اینطور است که در ژن افراد در هنگام تولد وجود دارد یک سری از عوامل آن مانند آسیب های پوستی، آب و هوا، داروهای خاص، سیگار، مشروبات الکلی، استرس، تحریکات پوستی و عفونت می تواند این بیماری را تشدید کند بیماری پسوریازیس بیشتر در زانو، آرنج و سر رخ می دهد.
 • در این روش شما نیازی به عمل جراحی یا مصرف کردن دارو ندارید. در حقیقت این روش یک روشی است که عوارض جانبی ناچیزی هم دارد. روش مولر درمانی برای زنان باردار هم گزینه مناسبی می باشد که نمی‌توانند از یکسری داروهای بیولوژیک در این دوره استفاده کنند. چون که بعضی از این داروها به شدت با عوارض جانبی زیادی همراه هستند که ممکن است آسیب جدی به نوزاد وارد کند ولی در روش نو درمانی این عوارض بسیار کم است که تا سطح پوست نفوذ می کند.

پسوریازیس سر چیست 

درمان تخصصی پسوریازیس (۶)

 

رژیم غذایی برای درمان پسوریازیس: چی بخوریم ، چی نخوریم؟؟

درمان خانگی پسوریازیس چیست

سلامتی بدن را با داشتن رژیم غذایی متعادل افزایش دهید.

با خوردن غذای خوب و سالم مشکلات سلامتی و التهاب را کم می کند که با این کار می توان پسوریازیس را کنترل کرد. چند روش بوده که می توان شدت رشد پسوریازیس را کم و درمان آن بهتر باشد.مواردی که التهاب را در بدن بالا برده و باعث بدتر شدن پسوریازیس می شود اجتناب کنید:

هفته بیست و هشتم بارداری | علائم،نکات و راهنمایی هفته ۲۸ حاملگی
خواندن

چی نخوریم؟

 • گوشت چرب
 • سوسیس
 • کالباس

چی بخوریم؟

 • غذای کامل وسالم
 •  اسفناج
 • کلم بروکلی
 • توت فرنگی
 • میوه جات

 

امگا ۳ زیاد استفاده کنید.

بدن امگا ۳ را به راحتی هضم کرده و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند و سینگال های اشتباه پوست جلوگیری کرده و التهاب پوست را کم می کند. امگا ۳ مهم ترین بخش غذایی برای افراد مبتلا به پسوریازیس می باشد.

منابع غذایی دارای امگا ۳ :

۱-ماهی آزاد
۲-گردو
۳-میگو
۴- کدو حلوایی
۵-ماهی ساردین
۶-گل کلم

 

از خوردن غذای چرب و سرخ شده اجتناب کنید.

در غذاهای سرخ شده و چرب چربی بالایی دارند ، راه عروق خونی را بسته و بدن توان به راحتی هضم کردن را ندارد. بهتر است مواد غذایی از جمله (آرد و شکر سفید )را محدود وخیلی کم از آن استفاده کنید.

 

اگر به گلوتن حساس هستید بهتر است آن را استفاده نکنید.

افرادی که به گلوتن حساس بوده و یا بیماری سلیاک دارند ، از غذای بدون گلوتن مصرف کنند ، زیرا پسوریازیس را کم می کند. تحقیقات نشان می دهد که غذای بدون گلوتن برای افرادی که دچار پسوریازیس هستند را کاهش می دهد. قبل از حذف گلوتن به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون بدهید تا علت حساسیت شما معلوم شود. این روش در درمان پسوریازیس بسیار پر ارزش است.

پسوریازیس چیست

درمان خانگی پسوریازیس (۲)

 

چند توصیه برای درمان پسوریازیس 

 درمان گیاهی پسوریازیس چیست 

برای درمان پسوریازیس از نور درمانی استفاده کنید:

سالها قبل افراد برای درمان پسوریازیس همیشه به دنبال بهترین راه حل بودند و در حال حاضر هم یک سری از داروها بازار عرضه می‌شود که تاثیر آنها در درمان این بیماری مورد تایید می باشد. از جمله روشهای درمانی به نسبت ساده که از سالها قبل آن را انجام می دهند و اگر با روش درستی انجام شود تاثیر بسزایی مانند داروهای گرانقیمت دارد، نور درمانی است.

در نور درمانی یکسری پرتوهای در پلاک های پوستی می توانند که التهاب را تا حد زیادی کاهش می دهد و سبب پاکسازی پوست می شود. این روش در درمان پسوریازیس بسیار مفید است. به عقیده محققان در این روش وقتی که بیمار در مدت زمان مشخص شده ای در برابر نور می ایستد علائم بیماری پسوریازیس تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. زیرا که با استفاده از روش نور درمانی سیستم ایمنی بدن تنظیم می شود. همچنین در صورت انجام این روش التهابات پوستی تا حد زیادی کم می‌شود و تکثیر سلول ها هم کاهش می یابد. روش نور درمانی در یکسری از بیماری ها مانند اگزما، عفونت های پوستی و آکنه موثر است. به گفته پزشکان نوردرمانی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها معایب و فواید زیادی هم دارد.

 

سم زدایی را انجام دهید.

می توان برای دفع سموم ، از سم زدایی استفاده کنید . این کار به روده استراحت می دهد و باعث بهتر شدن پوست می شود. مواد غذایی زیر را تا ۳ روز به مواد غذایی خود اضافه کنید.

۱- آجیل
۲- میوه تازه
۳- سبزیجات سبزرنگ
۴- مقدار زیادی آب و سوپ

 

با خوردن آب ، بدن خود را پر آب نگه دارید.

با خوردن آب فراوان سموم از طریق ادرار دفع می شود. با نوشیدن آب می توان پوست خود را شاداب و مرطوب نگه داشت. مصرف آب مورد نیاز افراد فرق دارد ولی بهتر است مردان ۳ لیتر و خانم ها ۲/۵ لیتر مصرف کنند.

عکس کارتونی در مورد اخبار پر حوادث این روزها
خواندن

 

سیگار نکشید و پلاک را نیز کم شوند.

با مصرف نکردن سیگار می توان پسوریازیس را کاهش دهید. مقاله ها نشان می دهد افرادی که سیگار می کشن دچار پلاک شده و پلاک بدتر می شود.

 

با انجام یوگا استرس را کاهش و التهاب را کم کنید.

با کم کردن استرس خود می توان التهاب را کمتر کرد. یوگا علائم پسوریازیس را کم کرده و به التهاب بدن کمک می کند. با انجام یوگا می توان استرس ، ضعف ، افسردگی را کاهش داد. می توان با مدیتیشن نیز استرس را کاهش داد. این روش در درمان پسوریازیس بسیار مفید می باشد.

بیماری پسوریازیس چیست

درمان دارویی پسوریازیس (۵)

 

درمان های طبیعی پسوریازیس 

درمان پسوریازیس چیست 

از نور آفتاب می توان ویتامین (دی) گرفت.

قرار گرفتن در برابر نور خورشیدمی توان ویتامین (دی ) را جذب بدن کرد. ویتامین ( دی ) باعث رشد سلول شده و پوست را ترمیم می کند. با قرار گرفتن مدتی در روز در معرض آفتاب می توان ویتامین (دی ) بالایی جذب کرد. یادتان باشد که هنگامی که در معرض آفتاب هستید عینک بزنید. بهتر است روزانه ۲۰ دقیقه در برابر نور خورشید قرار بگیرید بیشتر قرار گرفتن باعث آسیب رسیدن به بدن می شود. اگر پوستتان قرمز یا خشک شد ، بهتر است مدتی کمی قرار بگیرید.

 

از مواد غذایی که ویتامین (دی ) دارند استفاده کنید.

مواد غذایی حاوی ویتامین ( دی ) التهاب بدن را کاهش میدهد . با مصرف ویتامین ( دی ) از پلاک و پسوریازیس جلوگیری شده و باعث کم شدن آن می شود.

 

مواد غذایی حاوی ویتامین (دی) :

۱- تن ماهی
۲- ماهی سالمون
۳- زرده تخم مرغ
۴- شیر
۵- ماست

می توان از مکمل نیز استقاده کرده ولی مصرف زیاد آن به بدن آسیب می رساند ، زیر نظر پزشک استفاده کنید و در صورت لزوم به او مراجعه کنید.

 

از زینک بیشتر مصرف کنید.

استفاده زیاد از زینک سلامت سلول پوست را بالا می برد. پسوریازیس پوسته پوسته شدن سلول را افزایش و سلول پوست را کم می کند. با استفاده از زینک سلول های پوست بهتر می شود. مقدار استفاده آن در خانم ها ۸ میلی گرم و مردان ۱۱ میلی می باشد.

 

مواد غذایی که داری زینک هستند:

۱- غلات
۲- لوبیا
۳- قارچ
۴ -آجیل
۵- جوانه گندم

زینک به صورت مکمل نیز می باشد و می توان آن را تهیه کرد و مصرف نمود. استفاده از زینک در درمان بسیاری از بیماری های پوستی موثر است.

 

ژل آلوئه ورا را در زمانی که پوست تحریک می شود استفاده کنید.

آلوئه ورا مشکلات پوست را کاهش داده و پسوریاریس را درمان می کند. می توان از این ژل روزانه ۳ بار استفاده کرد . این ژل درد را کاهش و پوست را نرم می کند .

 

شیر بادام بخورید.

شیر بادام از ویتامین ( بی و ای ) برخوردار بوده و به برگشت پوست سالم کمک می کند. مواد مغذی دارای شیر حاوی زینک ، فسفر ، پتاسیم و آهن می باشد.

پسوریازیس ناخن چیست

درمان طبیعی پسوریازیس (۳)

 

درمان خانگی و گیاهی پسوریازیس

پسوریازیس آرنج چیست 

از نمک دریایی استفاده کنید.

نمک دریا را می توان برای زخم های باز استفاده کرد. ۴/۱ پیمانه نمک را داغ آب ریخته و ۱۵ دقیقه در آن بمانید تا التهاب کم شده و پوسته ها نابود شود.
آب نمک ضد عفونی بوده و عفونت پسوریازیس و پوسته شدن را کم کرده و احتمال اینکه زخم باکتری جذب را کم می کند.یادتان باشد که بعد از حمام حتما بدن خود را مرطوب کرده تا پوست خشک نشود.

حضور مریم امیر جلالی در کنسرت سالار عقیلی +عکس
خواندن

 

با سرکه سیب خارش را کم کنید.

سرکه ضد عفونی قدیمی می باشد و خارش پسوریازیس را کم می کند. به هیچ عنوان سرکه را به زخم و بریدگی نزنید زیرا پوست را تحریک و بدتر می کند.

 

برای کاهش درد خود می توان از پماد کپسایسین استفاده کرد.

در پماد کپسایسین از فلفل کاین استفاده شده و سوزش و خارش را کم می کند. این ماده کرم و پماد بوده و استفاده دام از آن روی اعصاب تاثیر گذاشته و احساس در را بیشتر می کند. می توان از فلفل خوراکی نیز استفاده کرد که مقدار به اندازه آن به بدن نیز کمک خواهد کرد.

 

می توان برای جلوگیری از بیشتر شدن پلاک از پارافین مصرف کرد.

پارافین حاوی ترکیبات فعال بوده و از بیشتر شدن پلاک پسوریازیس جلوگیری می شود. پارافین از بیهوده هدر رفتن رطوبت پیشگیری می کند و باعث کاهش خارش می شود. می توان هنگام خارش و درد از این پماد بزنید تا خارش و درد کاهش یابد. همچنین این پماد بدون نسخه بوده و به راحتی می توان تهیه کرد.

 

برای کم شدن خشکی و خارش از روغن استفاده کنید.

با مصرف روغن پوست را مرطوب کرده و از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری و آن را کاهش دهید. با استفاده از روغن نارگیل پوسته پوسته شدن پوست را کم کرده و همچنین باعث تسکین درد و بریدگی پسوریازیس می شود . روزانه ۳ الی ۴ قطره از روغن استفاده کرده تا خارش کاهش یابد.

 

آبلیمو بسیار کمک کننده است.

آبلیموه پوسته پوسته شدن پوست را از بین برده و مرطوب بودن پوست را به شما هدیه می دهد. آبلیموه را ۱۰ دقیقه به پوست خود بزنید و بعد با آب گرم بشویید . این روش را ۳ هفته انجام دهید و می توان از نوشیدنی آبلیموه روزانه مصرف کنید. با این کار پوست سفت و سخت می شود.

 

قطران زغال سنگ باعث کم شدن درد می شود.

قطران زغال سنگ درد پسوزیاریس را کم کرده و ضایعات پوست را ضعیف می کند. این ماده در شامپو ها و صابون ها موجود می باشد. قطران زغال سنگ بوی تند دارد و باعث لک شدن پوست می شود.

 

زرد چوبه را به رژیم غذایی اضافه کنید.

زردچوبه ضد التهاب بوده و می توان در ماده غذایی و رژیم غذایی اضافه کنید . حتی می توان زردچوبه را پوست خود بزنید . ۱ قاشق زرد چوبه را با ۳ قاشق آب قاطی کرده تا خمیری بدست می آید ، بعد روی پسوریازیس زده و ۴۵ دقیقه بگذارید و بعد بشویید.

نکته : از صابون ها و عطر هایی که پوست را تحریک می کند استفاده نشود ، التهاب را بیشتر و بدتر می کند.

علت پسوریازیس چیست

درمان گیاهی پسوریازیس (۴)

بیماری پسوریازیس چیست

بیشتر بخوانید : 

پسوریازیس درمان دارد یا ندارد ؟؟ (درمان طبیعی پسوریازیس)

ملاسما چیست ؟؟ (درمان خانگی+دارویی ملاسما)

کهیر زدم چیکار کنم ؟؟ (درمان خانگی و دارویی کهیر)

صورتم کک و مک زده چیکار کنم؟؟ (درمان خانگی کک و مک)

درمان خانگی شوره سر | ۱۹ درمان شوره با مواد گیاهی

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.