دسته بندی محصولات

۱۷ آگوست روز جهانی حیوانات بی‌ خانمان⁩ است !

17 آگوست روز جهانی حیوانات بی‌ خانمان⁩ است !

۱۷ آگوست روز جهانی حیوانات بی‌ خانمان⁩ است !

بازارچه کالای ایرانی:

دراین روز توصیه می شود بـه جای خرید حیوانات، ان‌‌ها را از پناهگاه‌های‌ موجود قبول کنند تا از قاچاق و سوءاستفاده از حیوانات برای بچه آوری و فروش پیش گیری شود.

 

انجمن‌ها و فعالان دفاع از حیوانات همه ی تلاششان این اسـت کـه مردم را از وضعیت تاسف بار و غم انگیز این حیوانات آگاه کنند. روز جهانی‌ حیوانات بی‌ سرپناه بـه منظور آموزش مردم در رابطه با رها کردن حیوانات خانگی و سرنوشتی کـه در انتظار آنهاست ؛ حیوانات بی‌ سرپناه ؛ و اهمیت عقیم سازی حیوانات خانگی درنظر گرفته شده اسـت.

17 آگوست روز جهانی حیوانات بی‌ خانمان⁩ است !

جامعه جهانی‌ و فعالان حقوق حیوانات بـه حیوات بی‌ سرپناه اختصاص داده شده اسـت. زندگی‌ حیوانات از جهات زیادی بـه دلیل دخالت بی‌ رویه انسان  در اکوسیستم، بی‌ مهری نسبت بـه سایر موجودات کره زمین از سوی انسان و عطش سیری ناپذیر او در تمامیت خواهی‌ و سلطه یابی‌؛ جهل و نادانی‌؛ و…تغییر یافته و از نظم طبیعی خود خارج شده اسـت.

 

17 آگوست روز جهانی حیوانات بی‌ خانمان⁩ است !

سگ‌ها و گربه‌ها نیز از این سوءرفتارها بی‌ نصیب نمانده اند و پس از اهلی شدن توسط انسانها در تعداد زیادی از جوامع بـه حال خود رها شده‌اند و چون کنترلی روی رشد جمعیت آن ها نبوده و اقدامی در جهت حل معضل ازدیاد جمعیت آن ها بـه عمل نیامده، بـه مشکلی‌ بزرگ تبدیل شده اند.

 

ایران هم از این مقوله مستثنا نیست و با این مشکل دست و پنجه نرم میکند و متأسفانه بـه بدترین شکل ممکن، یعنی کشتن، کمر بـه حل این مشکل بسته اسـت. یکی‌ از اهداف روز جهانی‌ حیوانات بی‌ سرپناه جلب توجه همگانی بـه این نکته اسـت کـه جان هیچ حیوانی بـه این منظور نباید گرفته شود و راهکارهای بهتر و انسانی تری برای حل این مساله وجوددارد؛ اما کمک و مشارکت همگانی را طلب میکند و قبل از هر چیز باید با آموزش نکات لازم بستر فرهنگی‌ ان آماده شود.

مستند «در جستجوی فریده» نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰ خواهد بود
خواندن

 

17 آگوست روز جهانی حیوانات بی‌ خانمان⁩ است !

همه ی کمک کنیم تا در غیاب همکاری ما، دولت بـه بهانه رفاه و بهداشت عمومی‌ دست بـه کشتار این موجودات خوب و دوست داشتنی کـه تنها گناه‌شان آوارگی و نداشتن خانه و خانواده اسـت، نزند.

 

 

لطفا از حیوانات بی‌ سرپناه  بـه هر شکل کـه می‌‌توانید پشتیبانی کنید.

 

* دوستداران وفا، گروهی هستند در تورنتو متشکل از حامیان و داوطلبان “پناهگاه حیوانات وفا” کـه در ایران «هشتگرد ـ جاده قزوین»؛ نگه‌داری از سگ های‌ بی سرپناه را برعهده دارد.

 

درباره نویسنده

از سال 1384 در زمینه‌ی طراحی سایت و خصوصا سیستم مدیریت محتوای وردپرس و جوملا فعالیت می‌کنیم. امید است بتوانیم در بازارچه آنلاین کالای ایرانی خدمات ارزنده و برازنده شعور شما عزیز فرهیخته برایتان فراهم نماییم.